Farklı Mamaların Su İçme Miktarına Etkisi

Gogohera

Farklı mamaların su içme oranına etkisi var mıdır ? Pro plan kitten yiyen kedim daha çok su içerken yine aynı markanın urinary tedavi mamasını yerken su içme sıklığı azaldı,sebilinden su içmez oldu.Her gün sulandırıp yaş mama veriyorum ilaçla beraber,mamayla alakalı mıdır yoksa yaş mama verdiğim için mi sebilden içmeyi tercih etmiyor merak ediyorum.Tedavi sürecinde olduğu için vitamin,malt ve ödül maması da vermiyorum bunların kediyi susatma etkisi var mı ?

11 CEVAP

ZehraBulutt

Şu anda yaş mama verdiğiniz için az içiyordur. Ama kuru mamaların da susatma oranları farklı oluyor, öyle de bir şey var. Urinary mama az susatmaz bence ama tam tersi daha çok içirir.

Cansumuezza

Sulandırıp yaş mama verdiğiniz için su içmesi azalmıştir :)

Anonymus552223

Cok tuzlu mamaysa daha cok susatir

velespityesil

Şu an yapacağınız en mantıklı şey yaptığı çiş miktarını kontrol etmek. Aldığı-çıkardığı kontrolü yani.

ZehraBulutt

Yaş mamanızda çok su varmış zaten ordaki su yetiyordur ona.

Gogohera

Yeterli suyu alıyor madem artık darlamiyim kendisini su içsin diye,yanıtlar için teşekkürler.

velespityesil

Bazı kediler sebilden su içmeye çekinebilir. Ben çok su içsin diye sebil aldım ama o yine eski suluğundan içiyor. Alışkanlıklarını değiştirmek zor oluyor kedilerin.

LadyAndCat

Urinary mamasını bir rahatsızlığı yokken yerse şırıl şırıl işer :))
Ve dışardan yaş mama vermezseniz su ve mamayı da ölçerek verirseniz menajerse su içtiğini, yediğini ve işediğini anlarsınız. Urinary mama içinde nem daha fazla olabilir yani su oranı bu da olabilir ! ;)

Gogohera

Çiş miktarı normal hatta hacim olarak 1 tık fazla fakat zaten bunu hekim söylemişti verdiği ilaçlardan sonra bol bol yapar diye.Yaş mamayı ben çorba gibi yapıyorum zaten 2 shot (yaklaşık 90-100ml) su ekliyorum yeterli sıvıyı alsın diye.Sebil dışında kaseyede su koydum ordan az biraz içiyor ama sebile hiç uğramıyor.Verdiğim sulu yaş mamadan mı yoksa farklı mama,malt vs susatma etkisi varmı onu merak etmiştim.

Gogohera

Yeterli suyu aligot

Gogohera

Sebili küçüklüğünden beri var seviyordu aslında ordan su içmeyi ama huyları değişken canlar malum.yeterli sıvıyı alsın kâfi nerden içmek istiyorsa içsin artık :)