Felicia Mama Hakkında Yardım

Melike0nur

Felicia aldım kedime evde kendim de et, balık falan veriyorum ama bu mama iyi midir? Veteriner iyi orta fiyatlı bir mama dedi. Bütçeme de uygun. Kullananlar var mı çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olanlara.

19 CEVAP

Bu markayı ben de veterinere sordum hatta o da kendi hocalarına sordu fakat önermedi bize veterinerimiz bunu alıp ek takviye vereceğinize ileri gelen markalardan alıp ek takviyeyle uğraşmayın dedi

yusufsaygin2

Felicia iyi bir mama markasıdır -ki evde ek besin de veriyormuşsunuz.- Fakat şunu unutmamak gerekir; her mama her kedide farklı etkiler gösterebilir. Sağlıkla kalın.. :')

jamesdeen

Bildiğim kadarıyla içinde et olmaması haricinde gayet iyi bir mama. Ama sorun olacağını sanmıyorum çünkü zaten et verdiğinizi söylediniz. İyi yani

İvinde et yok ayrıca et takviyesi yapmanız iyi olmuş.

Melike0nur

Peki Felicia yerine ne kullanabilirim? Bütçem çok yok Felicia da iyi diye almıştım.

LadyAndCat

15 kg’lık Cat Chow deneyebilirsiniz.
Felicia’dan daha ucuz sanırım ve içinde Tavuk sakatatları var.

Bende prochoice, felicia ve nd var, dönüşümlü olarak iki mama karıştırıp veriyorum. Procohice'u pek sevmediği için yanına bir kaşık felicia ekliyorum, sonraki öğünde de nd ekliyorum. Şimdilik bir problem yaşamadım felicia'da ama tekrar almayacağım, içinde et olmayan mamayı etçil bir canlıya yedirmeyi doğru bulmuyorum çünkü.

Melike0nur

Direk şeker yazmiyorlar zaten pancar küspesi de şeker olarak geçiyor

uzumkitty

alabilirsen felicia yerine Matisse, Fitmin daha iyi olur

minky

İyi bir mama.İçşmde et olsa daha iyi olurdu.Alternatif olarak BonaCibo var

Melike0nur

Başka fikri olan var mi mama hakkında acaba?

NidaE

Ben kullandım severek yedi ama her hafta yas mama verdim ama sürekli et tavuk balik (ne denk gelirse) ve vitamin takviyesi yaptım içinde et olmadığı için tek basina yeterli gelmedi benim kedime özellikle tüyleri için desteğe baya ihtiyaç duydum her kedi bir değil tabi

yagmur12345

Bende uzun zamandır felicia kullanıyorum veterinerimiz iyi olduğunu söylemişti ondan önce mito micho kullanıyorduk. Çok yanlış olduğunu özellikle kısır kedilerde büyük sorunlara neden olabileceğini söyledi. Felicia somonlu benim kızımın favorisi

Melike0nur

Teşekkürler arkadaşlar icim rahatladı biraz sağolun. Kullanmaya devam edeceğim inşallah bir sorun çıkmaz ama yumusakgesiz hanımefendinin dedigi kafamı karıştırdı. Imkanım olsa zaten alacağım ama maalesef

Melike0nur

Her sitede cat chowun içeriği farklı

Purina Cat Chow Yavru Kedi Mama İçindekiler; Et ve Hayvansal türevler (%33), tahıllar (%32 tam tahıl), bitkisel protein ekstraktarları yağlar, bitkisel türevler (kurutulmuş pancar küspesi %2,7, kurutulmuş maydanoz %0,07 (%0,4 maydanoza eşdeğer)), sebzeler (kurutulmuş hindiba kökü %2, kurutulmuş havuç %0,07 (%0,4 havuca %66 rehidre et ve hayvansal türevlere eşdeğer.

Bi yerde de böyle yazıyor

Tahıllar, bitkisel protein ekstraktı(% 2,00 soya), et ve et türevleri, balık ve balık türevleri (% 2,00 somon), yağlar, katkı maddeleri, mineraller, maya

Hangisi doğru her yerde farklı yazıyor hem felicia dan daha pahalıymis 300 küsur civarı