Misafir

fredda

Arkadaşlar eve bugün altı kişilik misafir geldi, ablamlar falan. Kedim de bu tür misafirlere hiç alışık değil ve birden geldikleri için çok rahatsız oldu benden bile kaçıyor, bana tıslıyor. Nasıl sakinleştirebilirim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

7 CEVAP

mercanslmz

Yaş mama verin biraz ve sevin biraz da yalnız bırakınca bizimkiler sakinleşiyor

Merhaba bazı kediler yaşadıkları ortamda alışık olmadıkları kadar yüksek ses ve kalabalık gördüklerinde çok ani tepkiler verebiliyor,size tavsiyem yani bizim uyguladığımız yöntem kedimin mamasının ve kum kabının bulunduğu odayı ona ayırıyorum ev kalabalık olacaksa ve kapısını kapalı tutuyorum.
yapabilirseniz uygun bir odada kapalı dursun misafirleriniz gittiğinde tekrardan çıkartabilirsiniz
ama bazı kediler kalabalıktan hiç etkilenmiyor karakteristik bir özellik

sekerfare21

Zaman lazim alismasi icin. Ustune gitmeyin. Zorla alistirmaya baslamayin. Misafirler varken odul mamasiyla alistirmaya calisabilirsiniz ama ters de tepebilir. En iyisi zamana yaymak.
Benim veterinerimin soyledigine gore kisirlasinca yabancilara olan tavirlari da sakinlesebiliyormus. Kisir mi kediniz? Kisir degilse kisirlastirin, yasini bilmiyorum gerci ama.

Oske22

Normal çoğu kedi korkuyor. Benimki odasından asla çıkmaz arada ben gidip severim sakinlessin diye

Oske22

Biraz daha büyüyünce kendine özgüvenleri geliyor nedense. Zamanla çıkıyorlar kendileri. Bende öyle oldu en azından

fredda

benim odamda kalıyor zaten ve ben kapatıp gidiyorum gelince kendisi saklandığı yerden çıkmış oluyor. yine de rahatsız olduğunu hissediyorum... misafirlere alışmasını nasıl sağlarım?

fredda

kedim henüz iki aylık, kısır değil. ben de arada sakinleşmesi için gelip oynatıyorum fakat yeğenim beş yaşında ve kedi hemen kucağına falan gelsin istiyor. o sıkboğaz etmese alışır aslında da...