Tasmayı Çıkardık Sonuç Yara Oluşumu! Yardım

emreylcn06

Merhaba kedimizi evde küçük oldugundan beri tasma takıyoruz ancak rahatlasın dıye tasmayı çıkardıgımız da böyle bir yarası olduğunu fark ettim üzülerek söylüyorum çok moralım bozuldu ve yara nasıl duruyor ne yapmam lazım

10 CEVAP

Cansumuezza

Öncelikle yara tasmadan mı oluştu alerjik bir durum mu bunu ayırt etmelisiniz. Tabii bu süre içinde asla tasma takmayın. Zaten evin içinde tasmaya gerek yok inanın.

Cansumuezza

Hiç bir şey surmeyin ne olduğunu bilmiyorsunuz çünkü henüz

sekerfare21

Ne oldugunu anlamadan bir sey yaparsaniz daha da buyutebilirsiniz. En kisa zamanda veterinere goturun. Siz veterinere goturene kadar yapacaklarinizla degisecek bir durum degil gibi. İlerlemis zaten yeterince.

Cansumuezza

Endişenizi anlıyorum ama çıngıraklı tasmalar kedileri çok rahatsız ediyor, alışmış gibi gorunse bile kimse kulağının dibinde her hareketinde bişey ötsün istemez. Geçmiş olsun bu arada. Benim kediminde brnzer bir yara sırtında oluşmuştu ve mama alerjisiydi. Sizde bugünlerde değişik bir şey verdiyseniz gözden geçirebilirsiniz.

yusufsaygin2

Bana kalırsa şu an krem vs. uygulamak daha kötü sonuçlara yol açabilir. Çok çok geçmiş olsun yarını bekleyin..

sekerfare21

Dedigim gibi ne oldugu belli degil. Tahristen mi oldu yoksa mantar mi? Bazi seylerin tedavisi icin kurutmak bazi seylerinkinde de nemli tutmak onemli. Bu yuzden buradan yapilacak tavsiyeye gore bir sey surmeyin dedim ben. Cok surmek istiyorsaniz baticonla temizleyin.

emreylcn06

Veterinere götürecem birşey sürmüyecem yarına kadar yardım için teşekkürler.

emreylcn06

ne yapmam lazım derken elbette veterinere götürecem tabi ki de evde uygulayabileceğim birşey varmı diye sormak istiyorum ****

emreylcn06

Yorumlarınız için teşekkürler kedimiz oyunu çok sevdiği için ve genellikle saklanarak geldiği için tasma yani sesini duymak istemiştik şuan çıkardık tasmayı yarın götürücez inşallah kötü bir şey değildir.

Krem vs var mi önerebileceğiniz

BalliBadem

Ahh diyorum hep lütfen evdeki kediye tasma takmayın tamam bebekkken evde kayboldukları için 2. aylık olana kadar kullanılabilir de sonra kullanmayınız lütfen (sadece size değil bunu okuyan herkese yönelik yazdım)