Kedim Sürekli Kuşağını Kaşıyor

zeynsudd

Kedim bugün sürekli kafasını sallayıp kuşağını kaşıyor. Kulak kirinden midir yoksa başka sebebi var mıdır sizce? Tüy dökülmesi görmedim ben ama Önceden uyuz geçirdi

5 CEVAP

dilaraxx

kulağının içi kirli mi?

Tekrar uyuz geçiriyor olabilir veya pirelenmiştir

zeynsudd

İç dış parazitini 3 gün önce yaptırdık. Kuşağının içi kirli değil

dddkkkks

dış parazit yaptırsanızda pirelenebiliyorlar tüylerinin arasına bakın pire veya pire dışkısı var mı diye pire dışkısı ufak kahverengi noktalardan oluşuyor ıslak pamukla silince kan gibi leke bırakıyor

mervegck06

Uyuz yeniden tekrar etmiş olabilir kulak içerisinde kahve tel esine benzeyen bir kir varsa ve kaşınıyorsa muhtemelen uyuz tekrar etmiş olabilir. Eğer öyle ise eczaneden oksibor kulak damlası alıp kullanabilirsiniz(tabi Veterinerinize muhakkak danışın)