Mama Önerin Lütfen

tofuiscat

Arkadaşlar biliyorum bu mamalarla ilgili baya bi soru sordum ama şimdi birkaç şey belirledim onlar için öneri istiyorum. Soran vardır ama onları göremiyorum soru aratma gibi bişey var mı? yukarı yazınca alışveriş çıkıyor neyse kısaca bilmiyorum uygulamayı su gibi kullanmayı.

Kilosu 30-40 olan mamalardan alabilirim.
Şu anda purina cat chow kullanıyoruz bir sıkıntı görmedim ama kakası bir sıvı bir katı yani aynı tuvalette önce sulu sonra katı ya da önce katı sonra sulu yapıyor. Yaş mamadan falan da olabilir anlamadım ama cat chow kullanmadan birkaç gün önce de vardı bu sorun.

Felicia iyi marka ondan al demiştiniz eğer bütçeme uyarsa ondan alacağım.
Royal canın var uygun olan
Purina Proplan vardı ama tavukluydu o yüzden almadım. (tavuklu kuru mama kullanmıyoruz)
Reflex vardı bir de,yine reflex vardı ama renkli yazılı olanından.

Hangisinden almalıyım bu saydıklarımdan?
Uygunsa felicia alacağım o kesin ama uygun değilse rc mi purina mı yoksa reflex mi almalıyım?

Felicia kullanıp sorun yaşayan var mı?
N&D de bazı kedilerde ishal yapabiliyormuş bahsettiğim sorun bu,kabızlık ishal ya da başka bir sindirim sorunu falan yaratır mı sizin deneyimlediğiniz?

Felicia,cat chow dan daha iyi diye almak istiyorum bu arada ama cat chow a devam etsem mi?

Bilmiyorum yahu kafam çok karışık,fiyatı 30-40 arası olup kapalı mama da önerebilirsiniz hatta o daha iyi olur...

Acana orijin fitmin benefit markalarınıda çok severek öneriyorsunuz en kalitelu mama diye. Bunların kilo fiyatı nedir?

Yardımcı olun lütfen,iyi geceler

13 CEVAP

TATA4242

Bakın sizlere şöyle söyliyim,bir mamanın iyi gelip gelmediğini şu şekilde anlarsınız;
Eğer mama kullanımı itibariyle dışkı çok sert veya çok yumuşak ise o mamayı bırakın,ayrıca dışkı ne yumuşak nede çok sert olmamakla beraber,sert bir yapıda olmalıdır.Bunun yanında mama kullanımı ile beraber dışkı kahverengi renkde olmalıdır.Ek olarak dışkılama sürekli gerçekleşmemelidir.Fazla dışkılama demek mamanın sindirime uğramadan atıldığını gösterir.Aldığınız mama %20 karbonhidrat içermelidir.Yetişkin bir kediyi düşündüğünüzde ise %36 protein içermelidir.Bu rakam minumum olarak %30 olmalıdır.Yavru kedilerde ise bu oran ne kadar yüksek ise o kadar iyidir.Tahıl deposu olan mamalara kedilerin ihtiyacı yokdur.Kediler için önemli olan protein ve yağdır.Kediler için kullanılan mamalarda en az %10 yağ içermelidir ve yağ oranı düşüklüğü sebebiyle bu yüzdeyle orantılı şekilde protein oranı artırılmalıdır.

Oske22

Ben felicia kullanıyorum ama alerjisi yok Bütçem ona yetiyor. bir sorunumuz yok

tofuiscat

felicia için kedinin alerjisi varsa kullanın diyorlar,alerji yok. Sadece alerji içinse felicia yı da eliyoruzz...

Bonacibo kaliteli mi?

İçerik değerleri ne olmalı arkadaşlar? kül selüloz tuz nem falan yazıyor ama anlamıyorum yani ne olması gerek bu değerlerin mamanın iyi olmasi için? detaylı bi bilgi verirseniz sevinirim..

BalliBadem

Öneri vermeyeceğim ama reflex i direk eleyin

Siyammm

Filtre kısmına yazarsanız eski konulardan bulabilirsiniz

BalliBadem

Bonacibo lamb alerjik kedilere uygun ama normal kedide yer felicia da öyle

LadyAndCat

Tofu’ya mama dışında verdiğiniz bir şey varsa o dokunuyor olabilir.
Pilot olan ve üç kedisi olan bir arkadaşım da Cat Chow kullanıyor. Gayet memnun.
Evet Felicia üzerinde anti veya hypo allergenic tarzı bir şey yazar. Bütçesi kısıtlı bazı kullanıcılar da Bona Cibo ile birlikte kullanıyorlar. Kediniz mikrop kapmış olabilir önereceğim şey Fragyl şurup veya muadilidir. Eczaneden alın ve yanında bebe şırıngası da alın. Şırıngaya 0,5 mg çekin ve bunu yaş mama içine koyup karıştırın hem sabah hem akşam böylece günde 1 mg ilaç içmiş olacak. 4-5 güne düzelme görülür. Eğer düzelmezse veterinere danışmanızı veya götürmenizi öneririm...

tofuiscat

Teşekkür ederim öneri ve cevaplarınız için :) Bakalım bir

uzumkitty

Matisse veya Fitmin alın.
felicia dan daha iyi

Ebra_erdem

Durumunuz varsa bi n&d yı deneyin derim güzel mama ben oğluma 1 aydır veriyorum şuanlık memnunum

Swberry

Merhaba ben kedime uygun bütçeli en iyi mamayı bulmak için aşırı fazla araştırma yaptım daha sonra golosiye rastladım italyan maması %26 taze et ve %33 protein içeriyor üstelik 7.5 kg 150 tl 20 kg 350 tl civarında biz kedimle çok memnunuz dışkı tüy vs. bakımından size de tavsiye ederim

LadyAndCat

Bu arada hem Anneye hem de bebekler için Yavru Mama almanız gerekiyor bilmiyorsanız bilgi vereyim dedim.