Evde Yaş Mama

nilayy24

Bugün kedime yaş mamasını evde yapmak istedim, tavuk göğsü haşladım, patates ve havuç haşlayıp blenderdan geçirdim, ikisini birleştirdim kokladı kokladı ama yemedi. Geçenlerde de haşlanmış yumurta vermiştim onu da kokladı ama yemedi. Sizin kedileriniz evde yapılan mamayı yiyor mu? Yedirmek için uyguladığınız bir şey var mı doğal beslemek istiyorum :(

6 CEVAP

elfiktos

Tavuk miktarını fazla tutup sebzeyi çok az koyarsan tavuk kokusu baskın gelirse yer. Ama tabi tavuğu seviyor mu önce bi onu dene. Olmadı tavuk ciğeri de alıp aynı şekilde yapabilirsin. Ama dediğim gibi önemli olan et kokusunun baskın olması

Cansumuezza

Hayır yemiyor. Ne heveslerle yapip onune koymuştum kaç çeşit yemedi arkadaşlarımınkide aynı şekilde. Hele normal yaş mamanin tadini bilipte daha sonra ev yapımı mamayı yemeleri bi hayli zor oluyor :D

nilayy24

Tavuk ciğeri haşlayıp vermiştim sırf sebzesiz falan, onu bile yemedi kokladı ve gitti
Evet sanırım paket yaş mamaları yedikten sonra ev yapımına hiç bakmıyolar :((

Cansumuezza

Bazı kediler ciğer sevmiyor benim kedim ne ciğerli yaş mama ne de ciğer yemez mesela. Neyse temiz içerikli yaş mamalari tercih edelim ağızlarının tadı bozulmasın :))

semsemo

benimki ağlıyor evde yaptığım mama için :)

tavuk %65
tavuk ciğeri ve kalbi karışık %30
yeşil kabak %5 (havuç da olabilir azıcık. veya brokoli deneyebilirsiniz böyle yemezse)

bu oranlarda yapıp veriyorum ben silip süpürüyor. Suyunu da veriyorum. Rondoda da yalnızca 1-2 saniye çekiyorum. pate olmuyor yani, parçalanmış oluyor sadece. küçük miktarlarda ama bu oranda yapıp deneyebilirsiniz. ne sevdiğini bulduktan sonra da 1 kgluk yapar buzluğa atarsınız. bunu yemezse dana kıyma(250gr.) + dana böbrek deneyebilirsiniz. Hindi Eti falan da olabilir. etleri karıştırmayın ama öyle okumuştum. yani kırmızı etse kırmızı, beyazsa beyaz sakatatları gibi. kedinizin ne sevdiğini bulana dek devam edebilirsiniz. üzerine bir kaç tane kuru mamasından atın belki tadını denemediği için yememiştir. parmağınızla ağzına da götürüp değdirebilirsiniz belki öyle deneyince sever.

kedimelsa

Benimki yumurtaya bayılıyor her sabah yiyor ev yapımı denemedim ama bugün Instagram'da gormustum bu sizin tarifi denemek istiyorum bakalım içinde sebnze olduğu müddetçe pek yiceklerini sanmam tavuk ağır basmali bencede