Yavru Kedim??

tofuiscat

Arkadaşlar daha önce hiç bu kadar minik kedim olmadı o yüzden bilmiyorum,tartamıyorum da evde o yüzden bi size sorayım dedim.

15 günlük 5 yavrumuz var bu ikinci yavru en çok emen bu,diğerlerininde kilosu aşağı yukarı bunun gibi.

15 günlük kediye göre nasıl?
Zayıf mı iyi mi yoksa şişko bile mi hagahah

Maşallahınızı alırım ?? ♡

7 CEVAP

tofuiscat

evet kedim doğum yaptı

tofuiscat

teşekkürleer inşallah >.

LadyAndCat

Anneyi doğumdan 45 gün sonra kısırlaştırmanızı öneririm.
Bu arada annenin sütü yeterli gelmeyebilir 5 yavru var çünkü. Yavrulara yavru kedi süt tozuyla özel mama yapıp beslemenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim :)

tofuiscat

veterinere sordum ne zaman kısırlaştırabiliriz diye 2 3 sonra gel yavrular kendini kurtarsın bi falan demişti,yavruların süt emme şeyine göre kısırlaştıracağız,teşekkür ederim ♡

LadyAndCat

Kedinizi dışarı salmıyorsanız evet
2-3 ay bekleyebilirsiniz ama kediniz zaten bir kez doğum yapmış. Beklerseniz siz ne olduğunu anlamadan yine hamile kalır :/
Bu yüzden demiştim 45 gün diye. Bebekler 45 gün olunca normal mama yemeye başlıyorlar.

iidyl

allahım yarabbim şu tipe bak ekranı ısıracağım şimdi ĞĞĞ ÇOK FENA OLDUM ŞU ŞEBELEĞE BAK

sokakta beslediğim bir kedinin 15-20 günlük yavruları da aynen böyle görünüyordu hatta gözleri tam açılmıyordu bile.

maşallah bebeğe, sağlıklı uzun bir ömrü olsun.

LadyAndCat

NORMAL.
Kediniz mi doğum yaptı??