Mamasini Gunde İki Kez Versem Tuvalet Duzeni Bozulur Mu?

kazancs

Kopegim gunde bir kez aksamlari mama yiyor, sabah ve aksam olarak yese tuvalet problemi yasar miyiz kacirma vs?

3 CEVAP

LadyAndCat

Daha iyi olur. Neden günde bir kez besliyorsunuz?? Aç kalıyor tüm gün.
Tek öğün yeterli olmaz.

kazancs

Tum gun ac kalmiyor, veterinerin onerdigi sekilde buydu zaten. Kaldiki cok enerjik kopeklere zaten genel olarak boyle yapilir. Ayni mama miktarini yemis oluyor? Sorumu zaten cevaplamamissin ustune bir de bilmeden cevap vermissiniz

yaprakonur

Köpeğinizin alışık olduğu öğün düzenini değiştirmek elbette sindirim ve boşaltın sistemini etkileyecektir. Ama düzenli saatlerde çıkan, tuvalet eğitimi olan, yetişkin bir köpekte herhangi bir hastalık olmadığı sürece tuvalet kaçırma problemi olacağını sanmıyorum.

Bilgi almak adına neden öğün sayısını arttırmak istediğinizi öğrenebilir miyim? Ben de yetişkin köpek için tek öğün daha sağlıklı diye biliyorum da, o yüzden nedeninizi merak ettim.