Köpeğimi Yeni Sahiplenmdiğim Yavru Kediye Nasıl Alıştırırım

Wolter

Annesini emdiği için kedimiz 10 gün sonra gelecek.Odessa kedilere çok havlıyor dışarıda ama daha hiç yaklaşamadı.Genelde kediler ya onu korkutuyor ya da kaçıyor o yüzden nasıl bir tepki verir bilemiyorum,tam olarak.Ne yapmam gerekiyor,alıştırmak için?Çünkü kedi de eve yeni gelicek onun bize ve eve de alışması lazım.

Köpeğimin ırkı:Cavalier king charles

7 CEVAP

hakzombi

İlk birbirlerinin kokularına alıştırabilirsin. Ev zaten köpeğin kokusunu taşır. Yeni gelen yavru kedi genelde ilk 2 gün konduğu odadan çıkmaz. O, o odada köpeğin kokusuna ve size alışır. İlk gün köpekle karşılaştırmayın kediyi sevip ellerinizi yıkamadan köpeği sevin. Bunu çok kez yapın sonra arkadaşların dediği gibi çantadan çıkarmadan tanıştırın. Sanırım kediniz iki aylık gelecek daha çok küçük olduğundan ikisini yalnız bırakmayın hemen alışsalar bile köpeğiniz oyun oynamak için üstüne atlayıp istemeden zarar verebilir. Şu an bizde aynı aşamalardan geçiyoruz. Aynı odada birbirlerini takmadan takılıyo bizimkiler bakalım ileride nasıl olacak :)

hakzombi

Bu arada bizim köpüşte dışarıdaki kedilere havlıyor ama kedimize bir kez bile havlamadı sadece hareketlerini izliyor. Bunda daha tanışmadan kokularını birbirlerine taşımamızın etkisi olduğunu düşünüyorum

Siyammm

King Charles bleinheim , favorim :D. Öncelikle kedi çantada olsun .
Köpek yaklaşınca dizinizle itin alan tanıması gerektiği için onu kendinden üstün görecektir. Eminim bununla ilgili videolarda vardır

zeynsudd

Benim kuzenimin köpeği de evdeki kediyle çok iyi anlaşıp, dışarıdaki kedilere hırlıyor. Kediniz ilk geldiğinde arkadaşın da dediği gibi çantada kalsın. Sonradan kolaylıkla alışacaktır diye düşünüyorum.

tuanaerol5755

köpekler sanırım siz getirdiğiniz için anlayıp zarar vermiyor
videolara bakabilirsiniz bloglara bakabilirsiniz ekşide çok işe yarıyor

Wolter

yani videolara baktım bir şey bulamadım yabancı videolarda birbirlerinin battaniyesini değiştirin diyor mamalarını kapının önüne koyun ve yerken birbirlertini kapının iki farklı tarafında koklayıp alışsınlar fakat hiç birbirlerini görmesinler mi bu koku alıştırma sürecinde

hakzombi

koku alıştırma süreci 2-3 günlük bir şey zaten dediğim gibi kedi ilk koyduğunuz odadan dışarı çıkmaya korkar bu süre zarfında. Kapıyı kapalı tutun hep köpeğiniz girmesin. Eşyalarını da birbirlerine koklatabilirsiniz ama ikisinide peş peşe severseniz elleriniz yeter kokuları alıştırmaya. Yüz yüze gelmede ise ben bilmiyorum köpeğiniz ne kadar hareketli veya kıskanç ona göre değişir hareketleri. Ama kediyi hep koruyun ne olur ne olmaz çok küçük ve güçsüz olucak çünkü.