Acil Arkadaşlar Lütfen

oscar3535

arkadaşlar köpeğim 5 aylık ama ne yapsam ne etsem kuru mamayı beğenmiyor felicia foxy reflex plus pürina herşeyi deniyorum ama zorla yiyor bi önerisi yada tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olabilirmi

12 CEVAP

Ozge00

Kuru mama ne kadar faydalıysa o da o kadar faydalı. Yaş mamayla karıştırıp verin bir süre sonra zamanla azaltın yaşı.

Cansumuezza

Yaş mama gayet sağlıklı bir şey içeriği temizse. Bu şekilde alıştırabilirsiniz

Wolter

direkt olarak ve sürekli yaş mama kullanmazsanız ishal olmaz elden yiyecek vermeyi kesin yediğiniz şeyi tadına baksın diye vermeyin ya da mama kabına maması haricinde bir şey koymayın yaş mamayla beraber yiyorsa yaş mama ile verin

Wolter

biz nd denedik tavuklu morina balıklı arcana denedik hiç birini yemiyor mama kabına koyuyorum yer yemezse de yiyecek yani başka çaresi yok ve mama alırken taze kalmasına özen gösterin mesela 10 kiloluk aldınız açtınız paketi o bayatlıycak küçük paketler içersine koyarak saklayabilirsiniz çünkü taze değilse de yemek istemiyor olabilir

Kuru mama zaten sağlıksız birşey. Yaş mama mutlaka haftada 2-3 kez verin normal zamanlarda da.

Alaracatlover

Böylr bir sorununuz varsa kendi köpeğimden yola çıkaraktan(kolay kolay beğenmez) Bravery veya bonacibo öneririm

Wolter

bonaciboya hayvanların ne etini kullandıkları belli değil diyorlardı ben de almayı düşünüyordum fiyat olarak uygun ama

oscar3535

Arkadaşlar çok teşekkürler bugün low grain spectrum yaban mersinli ve balıklı aldım bayıldı inanmıyorum asla yemezdi aynı sorunları yaşıyorsanız deneyin ve yaş mamada aldım önerilerinize çok teşekkğrler

Cansumuezza

Yaş mama ile karıştırıp verince severek yiyor mu peki

oscar3535

EVET AMA YAŞ MAMA NE KADAR FAYDALI

oscar3535

ÇOK SAĞOLUN GERÇEKTEN

yaprakonur

Yaş mamayı haftada iki - üç kez vermeniz gerek diyen kedi sahiplerini lütfen dikkate almayın. :)
Dedikleri şey kediler için geçerli olabilir (bilgim yok) fakat köpekler için geçerli değil, onlar ihtiyaç duydukları suyu fazlasıyla içiyorlar zaten (benim kızın günde en az iki litresi var mesela).

Yaş mama, yoğurt ya da et/tavuk suyu gibi şeylerle kuru mamayı karıştırarak yemesi içinize sinecekse bu yöntemi kullanabilirsiniz. Fakat böyle bir durumda diş sağlığı konusunda biraz da dikkatli olmanız gerek; kemik, oyuncak gibi şeyleri kemirmesi bu konuda yardımcı olur.

Kullanmayı tercih ettiğiniz mamadan bağımsız olarak sadece kuru mama yemesini istiyorsanız biraz acımasız yaklaşmanız gerek. Maması asla sürekli önünde olmamalı, belirlenmiş öğün saatlerinde (5 aylık bir köpek için genelde üç öğün önerilir) mamayı önünde koyup yemediği kısmı 15 - 20 dakika içinde kaldırmak ve bir sonraki öğüne kadar yemek vermemek genelde (köpeğinizin ne kadar inatçı olduğuna bağlı olarak) kısa sürede sonuç veren bir uygulamadır.