''Her Sokağa Kedi Evi Ve Su/Mama Kabı Konulsun'' İsimli Kampanyayı İmzalar Mısınız?

nalathecat

Merhaba,
Biz insanlar şehir hayatını yaşarken başka canlıların da olduğunu unutuyoruz. Sokak hayvanlarının beslenmesi '' hayvansever mahallelinin bireysel inisiyatifine kalmış ve kalbi güzel teyzelerimizin, amcalarımızın, abilerimizin, ablalarımızın, gençlerimizin kendi güçleri ile ellerini cebine atıp duyarlı olmasıyla '' bu hayvanların karnı doymuştur.

Sokak hayvanlarını kendimize muhtaç ettik. Onların sokakta yaşayan bir insandan hiçbir farkı yoktur. Bu platformdaki her insanın bunu bildiğine kalbimden eminim. Aynı zamanda bilmeyen için de bir farkındalık oluşturalım desteğinizle. Belki bir neticeye varmayacak fakat en azından birkaç kişi daha sessiz çığlıkları duysun...
Bize en çok gereken şey düşünmek ve farkındalık.
İmzalayacak veya paylaşacak olursanız çok teşekkür ederim...

https://www.change.org/hersokagakedievi_suvemama

11 CEVAP

mishathecat

Çok güzel düşünülmüş bir kampanya. Ancak sokaklarda konulan mama ve su kapları ya kırılıyor ya da çöpe atılıyor hayvan hakları yasaları çıkmadığı sürece bu kampanyalar etkili olmayacak gibi

uzumkitty

Katılacağım şimdi ama hep çöpe atıyorlar yada ortadan kayboluyor kaplar

Ozge00

Katıldım :)

izelizl

Yeterli sayıya ulaşırsak gerçekten yapılır mı? Bide koydukça atan ahlak yoksunları var. Ahlaksızlıkla mücadele zor. Hayvanlar o kadar kötü durumda ki yavru kediye tavuk vermiştim hayatında ilk kez yemiş gibi değişik mutluluk sesleri çıkardı, öyle değişik sesler çıkardı ki yerken, gözleriniz dolar

Ozge00

Evet bende kap koyuyorum atıyorlar hep. Demirlerle bağlamak lazim ağaçlara falan başka türlü atıyorlar

Gogohera

İnsanların zihniyet değişmeli önce.Bende hiç kimsenin kapısının önü olmayan konteyner yanlarına su,mama koyduğum zaman ertesi gün kapları bulamıyorum.Kendi kapımın önündekilere elleşemiyorlar zaten en garanti yer orası.Bahçeye koyuyordum,yan binayla komple kavga ettim.benimle baş edemeyince kedilere sarmaya başladılar bu sefer.naftalinler garip garip şeyler koymaya/dökmeye başladılar ben işteyken kedilere bir şey olmasın diye mecbur onları da kaldırdım.Bu insanlara laf anlatamazsınız,size gücü yetmeyince yavrulara sararlar.Bunlarin zihniyeti değişmesi lazım önce.

nalathecat

Güncel soru başlığı budur. Bir tane daha oluşturup linksiz paylaşmışım kusura bakmayın...

nalathecat

Kampanya en azından farkındalık yaratabilir :) bir kişi bile gözünü açsa kaç hayvanın karnı doyar :)

nalathecat

güncel

nalathecat

destek olur musunuz?

nalathecat

Kesinlikle haklısınız @Gogohera, bu sorunu belediyemizin veya hükümetimizin farkındalığına sunmak istiyoruz dediğiniz gibi bizim yapabileceklerimiz yetersiz kalıyor kendi gücümüz her zaman yeterli olmuyor...