Yavru Kedi Yetişkin Maması Yiyor

Patiseverler

Ağustosta 3 yaşına girecek oğlumun yanında bir yavru sahiplendim gayet güzel anlaştılar vs ama yavru kedi inatla yetişkin maması yiyor ayrı besleyemiyorum çalışıyorum ve o şekilde yemiyorlar saatlerce başlarında durmam gerekiyor bir tabağa yavru mama bir tabağa da yetişkin maması koyuyorum akşama ikisi de bitmiş oluyor bir sorun olur mu acaba :/

4 CEVAP

Kısa vadede bi sorun olmaz ama uzun vadede olabilir. Yavru kedi mamaları protein bakımından daha zengindir yetişkin kedi mamalarına göre. Günlük ihtiyaçlarını karşılaması adına yavru kedi maması yedirmeye çalışın derim. Aynı sorunu ben de yaşamıştım ama tam tersiydi kısır kedim yavru maması yiyordu. Tehlikeli olduğunu söyledi hekimimiz. Siz yine de veterinerinize bi danışın derim

Patiseverler

Bizde de tam aksisi oldu ben de çok korktum başta behlül mamasını yer diye luna onun mamasını yemeye başladı :( nasıl çözebilirim ki bunu gün içinde aç kalamazlar ya da sadece yavru mama mı koysam bir süreliğine

Merzela

İkisininde mamasını ayrı konumlarda yiyebilmesini sağlayın. Ve alıştırın.

Miapia

Kısır olan kediniz dişi ise yavru kedi mamasini bir süreliğine her iki kediye de verebilirsiniz ama erkek ise yavru kedi maması kedinizin idrar yollarında kristallenmeye yol açabilir. O yüzden erkek kısır kedi icin kesinlikle yavru kedi maması kullanmayınız. Yavru kediniz ise kısır mama yerse vücudunun alması gereken vitamin ve proteinleri yeterince alamayabilir.