Kedim Çok Hasta Ve İlaç Veremiyorum

hatyy

Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 1.5 yaşlarında, doğduğundan beri kapımda baktığım sokak kedim grip oldu. 1.5 haftadır grip.
Dün yakalayıp veterinere götürmeye çalıştım fakat çok yılışık bir kedi olmasına rağmen bir o kadar da hırçın. Bir sürü kişi uğraştık sokamadık boxa. Bari şırıngayla vitamin vereyim gözüne damla damlatayım dedim ama ona da asla izin vermiyor. Çıldıracağım.
Yemesi içmesi yerinde ama sürekli baygın halde ve sesi çıkmıyor artık hiç. Üzülüyorum bir şey olacak diye. Süt çok seviyor diye antibiyotik katmayı düşündüm ama ne kadar etkili olur bilemedim. Daha önce de grip olmuştu ama bu kadar uzun sürmemişti :( Ne yapacağım?

6 CEVAP

iidyl

bir şekilde yaş mamayla, ödül mamasıyla falan box’a sokmaya çalışın grip tehlikeli olabiliyor kedilerde. ben sokaktaki bir kuzumu bu yüzden kaybetmiştim veteriner kontrolünde olmasına rağmen.

hatyy

demeyin öyle :( yaş mama koydum box un içine fakat yine olmadı. ödül maması alıp deneyeyim :(

Ozge00

Başka çare kalmadiysa üzerine örtü atıp hemen yakalamayı deneyin bir de

Ozge00

Uyuduğu zamanda da tutup koyabilirsiniz

Anonymus552223

Surup seklinde antibiyotik verebilirsiniz mamaya karistirmasi kolay olir. Tabi dozunu ve kac gun kullanmaniz gerektigini veterinere danisarak

iidyl

ay hayır efendim karamsar olmayın ben sadece veterinere gitmesi gerektiğini vurgulamaya çalıştım, geç kalmayın diye :’)