Artık Bu Durum Beni Üzüyor

patiii122

Kedimin hiç bir sağlık sorunu yok çok şükür ama son zamanlarda geceleri uyumuyor ve sadece miyavlıyor susmuyor ne yapmam gerek hiç bilmiyorum 8.5 aylık kedim

15 CEVAP

iidyl

büyük ihtimalle kızgınlığa girmiştir, bazen aralıkları kısayıp uzalıyor kızanın.

acilen kısırlaştırmanızı öneririm.

Ozge00

Küçük değil ki hatta 6 aylıkken kisirlastirma öneriyor çoğu veteriner. Bence kisirlastirin veterinere danışın da

iidyl

kediniz kısır mı?

ygiz_mrtt

Geceleri serbest mi yoksa odada kapalı mı duruyor? İlgi istiyor da olabilir enerjisini harcayıp uyuması için oyuncak verebilirsiniz

patiii122

Hayır daha kısırlaştırmadım küçük diye

patiii122

Serbest istediği yere girip çıkıyor ama oyuncak oynama huyu yok en fazla 5 dakika bizim oynatmamız gerekiyor yatağıma alıyorum hemen iniyor 5 dakika bile yatıramıyorum

dilaraxx

kızgınlık bencede büyük ihtimal,erken kısırlaştırmak daha iyi ayrıca,bekledikçe devamlı girecek kızgınlığa.

sekerfare21

Disi kedi bu, 8,5 aylik da olmus. Kizginlikta oldugundandir.

mervegck06

Kediniz dişi ise ve 3 kg a ulaştıysa kısırlaştırabilirsiniz. Kızgınlığa girmiş zavallı Veterinerinizle görüşüp kısırlaştırın

Dişi kediler genelde 6 aydan sonra Kızgınlığa giriyor benim kızım daha 6 ayını bile doldurmamıştı erkeklerin 1 yıla kadar uzayabiliyor belirtiler bitsin acilen kısırlaştırın yoksa tekrar girer sıcaklarda aralar kısa oluyor

Thctcrazy

Hic sıkıntı yok kanka her kedide oluyo o ciftlesme doneminde butun kediler geceleri miyavliyor. 9. Ayinda kisirlastir erken olmaz merak etme minimum 6. Ayda kisirlastirmak lazim

cokelek2020

bizim yavru kedimizde bizim yanımızda yatmaya bayılıyor yatak aldık ona onda durmayıp yanımıza geliyor 70 günlük kedi

Kesinlikle kızgınlığa girmiş ve gerçekten çok sabır isteyen bir süreç biz günlerce uyumadık hep kucağımıza alıp sevip sakinleştirme çabası içerisindeydik ilk kızgınlığı olduğu için kısırlaştırmak için beklemenizi tasfiye ederim ama ben bu sürece dayanabilirim derseniz

MehmetDMerlin

(Kedim küçük olduğu için kısırlaştırmadım) Demişsiniz ama kedilerde genel olarak 8-12 aylık olduktan sonra kızgınlığa girebiliyor diye duydum veterinerinize göstermeniz en doğrusu

stroKeRN

kızgınlığa girmiş belliki hemen kısırlaştırın yoksa rahat uyku uyuyamassınız yada eger yavru alcaksanız çiftleştirin kediniz erkekse o daha kötü etrafa idrarını püskürtme ihtimali daha fazla