Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedime aşı yaptırmasan sorun olur mu?

aynurcetin
aynurcetin

336


Norveç orman kedim var. Eski sahibi pek iyi bakamamış. Kuyruğu sıkışmış kapıya ve kesilmek zorunda kalmış. Kuyruğu kesilince geri de almak istememiş. 1 yaşında bu kediyi ben sahiplendim. Ancak o kadar ürkek ve panik ki taşıma kabına koysam bile çıkınca 1 gün boyunca köşelerde yatıp kendine gelmeye çalışıyor. Aşıları tam değil. Onu korkutmak istemiyorum. Nasıl bir çözüm bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim..


15 Cevap

Pamuk18
Pamuk18

1038


Merhaba.Yeeni sahiplendiyseniz biraz korkak olabilir benim kedimde ilk günler biraz korkaktı ama artık alıştı.Aşılarının tam olması gerekiyor.Taşıma kabına girmekten korkuyorsa belki taşıma kabının içine sevdiği birşeyi koyarsanız gittikçe alışır.Tabiki bu benim fikrim.Umarım yardımcı olabilmişimdir.


aynurcetin
aynurcetin

336


teşekkür ederim deneyeceğim umarım işe yarar


polo
polo

9117


birazcık korkması ilerki saglıgından daha önemli olamaz bence sevginizle korkusunu giderbilirsiniz ama saglık geri gelmez oyun oynaya oynaya sokun taşıma kabına ve hızlı hareket edin gidip gelirken veterinere sorun olmaz...


aynurcetin
aynurcetin

336


haklısınız teşekkürler..


jellymonster
jellymonster

507


Aynur Hanım, öncelikle böyle bir canı sahiplenmeniz ne kadar güzel.. Siz olmasaydınız muhtemelen sahiplenen de olmazdı...


Başka kediler ile temasta bulunmasalar dahi bizim eve ayakkabılarımız, giysilerimiz... vb yolu ile getirdiğimiz hastalıklar mevcut. Kedinizin ayakkabılarla, başka kedilerle temasını önleyerek ve diğer gerekli hijyen koşullarını sağlayarak bence senelik aşıları (karma, kuduz...vb) bir süre erteleyebilirsiniz. En azından ürkek dönemi biraz olsun geçene ve size güven duymaya başlayana kadar. Ancak iç ve dış parazit önemli, bunun için de her ikisine etkisi olan damlalar çıktı, Bayer'indi sanırım. Kedinizin ense kısmına damlattığınızda hem iç hem dış parazitlerden koruyor, bunlardan satın alarak evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz.


Tayyipozpolat
Tayyipozpolat

75


Aşıları ihmal etmemelisin yoksa petin hastalık kapabilir.


ramadanacz
ramadanacz

671


norveç orman kedisi değil uzun tüylü tekir :)


aynurcetin
aynurcetin

336


ben şimdilik o damlaları elde edeyim o zaman. çok teşekkürler..


jellymonster
jellymonster

507


Profender iç parazit damlası diye geçiyor, veterinerlerden temin edebilirsiniz Aynur Hanım.


aynurcetin
aynurcetin

336


anladım, hemen temin edeceğim


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
765 Görüntüleme
15 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor