Tuvalet Eğitimi Acil

Can82

Arkadaşlar köpeğim 3 aylık 2 aydır bende sokakdan buldum bir türlü tuvalet eğitimi yapamadım ki yıllardır köprk bakarım ne kafesi kaldı ne pedi ne alan kısıtlaması herşeyi deneeim birde köprkler yaptığı yere yatmaz derler pedine yapmıyor yatağına yapıyor birde üzerine yatıyor evde heryer çiş takip etdiğimi anlarsa yerine yapıyor ama arkamı döndüğüm an olay bitiyor acil yardıma ihtiyacım var evdekilerle aram bayağı kötü

2 CEVAP

petokulu

0 516 169 09 99 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. https://petokulu.com/

yaprakonur

Köpeğiniz daha 3 aylık, daha kasları tuvaletini tutabilecek kadar gelişmiş durumda değil. Genel olarak tuvalet tutabilene süreleri kaç aylık olduklarıyla doğru orantılı yani 3 aylık bir köpek tuvaletini en fazla 3 saat tutabilir.

Tuvalet eğitimini verebilmek için onu çok iyi gözlemlemeniz gerekiyor. Uykudan uyanır uyanmaz, mama yer yemez, su içer içmez, oyuna ara verdiği anda onu kapıp tuvaletini yapmasını istediğiniz yere götürmeniz gerek. Doğru yere tuvaletini yapana kadar oradan ayrılmasına izin vermeyin ve yaptığı anda bolca ödüllendirin.

Köpeklerde tuvalet eğitiminin oturması en az 9 aylığı buluyor, bilginiz olsun. Kolay gelsin!