Kedim Uyutmuyor

berkayiipek

1.5 aydır beslediğim 4.5 aylık, Ankara kedim var.Bu zaman içinde kedimin olduğu odada asla uyuyamadım 1 saat içinde bir şekilde uyandırıyor.
Yattığımda ilk yaptığı şey kulağıma odaklanması fırsatını bulduğunda kulağımı ısırması, kulağım kapalı olsa gözüme pati atıyor.Gün içinde en az 45 dk oyun oyun oynuyoruz . 10 gün gibi bir süre yemeğini verip 15 dk oyun oynatıp yattık, benden önce uyursa uyuyabiliyorum lakin 1 saat içinde uyanıp beni uyandırıyor. Alıştıramadığım için yatağımı salona çektim yatmadan önce mecburen onu odaya kapatıyorum tek umudum büyüyünce bu huyunu unutması.
günde en fazla 12 saat uyuyor
uzun süre kedi beslemedim tecrübeli kişilerin yorumlarını bekliyorum

4 CEVAP

Drawhel

Maalesef yapacak bir şey yok kediler gece avladıkları için sabahları çok erken uyaniyorlar, sıkıldıklari içinde bizleri erken uyandiriyorlar, uyandigunizda mama vermeyin sadece sabahları herkesin önerisi bu oluyor, eğer sabah sizi erken saatte uyandiriyorsa ve sizde mama veriyorsaniz bunu ödül gibi algılayıp her sabah erken uyaniyormus

hermosaMia

Bu zamanları tam oyun,ısırma vs zamanları.Siz uyumadan önce onunla oyun oynayıp,biraz koşturtup yorarsanız gece uyuyup sizi çok rahatsız etmez.Ayrıca merak etmeyin bu dönemler büyüdükce geçecek.Tüm bebek kedi sahipleri yaşadık,tecrübe ettik :)

Merhaba
Öncelikle bu bir sorun değil sakın canını sıkma yavru kedilerin hepsinde görülen bir durum :))
Ama bunu engellemek için sana bazı tavsiyelerde bulunabilirim
Sabah kalktığında mamasını verme yaptığı şeyin ödüllendirildiğini düşünüyor olabilir
Gün içerisinde ve yatmadan 1-1.5 saat önce onu yor ki mışıl mışıl uyusun
Onu kendinden uzaklaştırmaya çalışma bunu da bir oyun sanar ve inat yapar
Şimdilik aklıma bunlar geldi başka sorun olursa her zaman yazabilirsin :))

berkayiipek

Yorumlarınız için teşekkür ederim bana büyük moral oldu.