Nd Mama Kötümü

momo44

Evet uzun zamandır yoktum ben nd kısır mamasına geçiş yaptım 10 kg almıştim somonlu ve portakallı fakat hem ağıŕ kokusu var hemde kedim kullandıgımdan beri bide sıkıntısı yarattı kusması eskiye göre arttı keyifsiz yiyor birde sizce hamgi mamaya geçiş yapmamlazım veteriner abimde bana royalcanin çogu mamada iyi oldugunu söyledi

15 CEVAP

ND nin kaliteli bir mama olduğunu düşünüyorum her kediye her mama yaramıyor 1.5 yaşındaki kedim ND nin kokusunu duyar duymaz kaçıyor diğeri ND için ölüyor, yaklaşık 1.5 senedir nd kullanıyoruz hiç bir sıkıntı olmadı

baharklnc

Royal Canin'e eleştiri çok duydum ama bence fena mama değil. N&D'yi ben beğendim, köpek mamasını, benim şımarıklar mamalarından sıkılınca veriyorum ara ara. Mama için ayıracağınız bütçeyi söylerseniz daha iyi tavsiyeler verebilirim belki. ( Bunlar dışında Orijen mamayı da beğendim, ben benimkilere o markadan veriyorum. )

Ebra_erdem

Bende kedime kısır somonlu kullanıyorum hafif tüy dökümü dışında sorun yok n&d mama ıçerik olarak gayet iyi bi mamadır mystic,fitmin,ınstinctede bakabilirsiniz onlarda içerik olarak kaliteli mamalar

ecmelsoylu

Nd balıklı bizde de kusma yapmıştı, önüme yüzlerce nd mamanın alerji yaptığı kedi çıktı bugün petlebide 3 tane başlık çıktı bu hiç normal değil nadiren olsa kediden kediye değişiyor derdim ama hal böyle olunca kullandıkları et kalitesiz olabilir diyorum. Geçmiş başlıklarda okudum bazı çeşitlerinin de çevirisi yanlış çıktı. %58 et içerdiği yazıyor ama %30 taze et var içinde gerisi et değil tavuk proteiniymiş. Ingilizce ve italyancasinda böyle yaziyor. Türkçeye ise yanlış geçmiş ama her cesidinde aynı durum söz konusu değil. Güven kırıklığı oluşturdu

GlsmKrpk

ND değil ama iyi bir markanın balıklı kuru mamasını kullanmıştım kedim için kusma problemi yaşamıştı. Bazı kedilerin balığa bazılarının tavuğa alerjisi olabiliyor .
Emin olmak için balıklı yaş mama aldığımda ( naturea) hiç yemiyor diğer çeşitlerine bayılıyor kedim.

iidyl

çok uzun anlatırdım ama bu biraz yürek ister. kısa keseyim o yüzden.

kısacası n&d’nin içeriği gerçekten iyi ama her mama her kedide aynı etkiyi yaratmıyor. bazısında tüy dökümü oluyor bazısında kusma veya ishal...

iyi içerikli mamaları deneyerek kedinize iyi geleni bulmanız gerek kısacası.

Gece1

N.d benim kedimde sevmedi şimdi orijen mamaya geçtik ve cok sevdi icerik olarak ta çok güzel imkan varsa almanızı tavsiye ederim

mervegck06

ND genel anlamda iyi bir mama. Tabi her kediye her mama iyi gelmiyor ND nin balıklısını benim kedim de yemedi. Sonra başka marka balıklı mama aldım. Sonuç aynı şimdi ND nin bıldırcınlı mamasını aldım geçiş dönemindeyiz ve benim sıpa bıldırcınlı ları yiyip balıklıları bırakıyor.

Mikmik

N&D içeriği ile en zengin mamalardan biridir. Fakat kediniz daha önceden başka mamaya alistiysa buna alışması zor olacaktır.

Kedimiriltisi

Royal canin, hills, proplan, advance. Bana kalırsa en güvenilir mamalar bunlar. Veterinerler de öyle diyor.

pillikontes

N&D nin balıklı olanında sıkıntı var sanırım bizde de kusma yaptı..

sırasıyla

  1. Tavuklu narlı kitten

  2. Kuzu etli yaban mersinli

  3. Bıldırcın etli bal kabaklı
    bunları kullandım ama geçenlerde çeşit olsun ocean serisi morina balıklı aldım numune onu yedikten sonra mamaları ustu bütün bütün.. Bence balıklı olanında sorun var.. N&D gerçekten kaliteli bir mama

freepixel

En güvenilir dediğiniz mamalar hayvan deneyleri yapıyor. Herhangi bir canlıya saygısı olmayan firmanın güvenilir mama üretmesi pek mümkün değil bence. Neyse..

onurtemiz

2,5 yaşını geçti kısır oğlum ve doğduğundan beri çoğunlukla ND yedi
Balıklı da kuzulu da tavuklu da yedi. Ek tüy dökümü dışında bir sorun olmadı ve hep sağlıklı oldu. Aralarından en iyi kuzulu diyebilirim.

Elifhadehs

Her kedi her mamadan yiyemiyor yani bazılarına dokunabiliyor veteriner kontrolünde degistirin derim

ecmelsoylu

Nd ve instinct üzülerek söylüyorum ki sandığınız kadar iyi bir içeriğe sahip değil ingilizce ve italyancasını okursanız anlarsınız ve örneğin 10 kediden 6-7si nd yiyip rahatsizlaniyorsa bence sorun kedide değil mamadadır kullandıkları etin kaliteli olduğunu düşünmüyorum, türkcesini okuduğunuz içerikte de yanlışlar var tekrar belirtiyorum üretici ülke farklı içerik yazmış. bu zaten başlı başına güven kırıklığı.. kitten'ı hiç önermiyorum diğer çeşitlerine ise bakmadım. haberiniz olsun diye yazıyorum inisiyatif sizin ve belirtmeliyim ki bende nd çok kullandım bu gerçeği gördüğümde üzülerek mama değiştirdim, fiyatını hak ettiğini sanmıyorum