Yeni Sahipleneceğim Tavşan İçin En İyi Mama?

Ela999

Merhabalar ben yeni yavru bir tavşan sahipleneceğim fakat tavşanıma hangi yemi almalıyım hiçbir fikrim yok çok fazla tavşan yemi var ama hangisinin en iyi en kaliteli yem olduğunu bilmiyorum aranızda tavşan besleyenlerin iz varsa en iyi en kaliteli tavşanlarınızın da severek yediği bir tavşan yemi markası varsa biraz bilgilendirebilir misiniz?

8 CEVAP

Hayır sadece sebzeyle beslenmez hatta çok küçükse marul bile vermemelisiniz, hemen ishal olup ölüyorlar. Vitakraft, Versele laga gibi markaların tavşan yemi varsa alın, yani muhakkak tavşan yemi alın kuru yem olarak ve susuz bırakmayın. Ara sıra azar azar yeşillik verebilirsiniz ama küçükken miktarları çok az tutun.

tuanaerol5755

inanırmısınız bilmiyorum ben tavşan beslerken mama verildiğini bile bilmiyordum ben tavşanıma sebze veriyordum bizim yediklerimizden yiyordu evet ishal oluyordu bizde fazla marul vermiyorduk ishal ilacı her zaman yanımızdaydı ama bizim kerata duvarları kemiriyordu komşunun evine geçmeye az kalmıştı apartmanda yaşıyorduk heryere işiyordu kaka yapıyordu ama o kadar kötü kokuyorduki annemde hastalık oluştu zorla ağlaya ağlaya kedi aldırıyorum tavşanı komşulara defettik annem gidince evi kırkladı ama eve gelince hala o tavşanın kokusunu aldığını söylüyordu annem şizofrene bağladı artık her kokudan midesi bulanıyor kardeşim çişim geldi diyor annem suratını ekşitiyor artık yapacak bişey yok ama bizim bakma yanlıştı kedi taşıma çantasında besliyorduk işiyordu ne yapsın tutsunmu ayakları ıslanıyordu annem bütün battaniyeleri ona harcadı bide bizimki işeyip kaçıyordu deliydi tam deli kedi taşıma çantasınında kilitlerini kemirmişti bizde o açılan yeri duvara dayamıştık duvar gitti bizde yem aldık yemi yemedi ağzına bile sürmedi bizimle beraber kahvaltı yapıyordu iftar açıyordu hiç vermek istemezdim ama annemi herşeyden daha çok seviyorum zaten komşularda çok hayvansever çokta iyi bakıyorlar kilo almış hırbo :D çaktırmayın sanırım özledim çiş kokusunu bile... bunları niye anlattım hiçbir fikrim yok belki işinize yarar :D

SBKart2207

Ben tavşan beslemiyorum ama tavşanı sebzelerle beslemek doğru olmaz mı marul vs

Filizgeziciix

ben tavşanıma hiç tavşan yemi vermedim sebzelerle besledim

Ela999

Evet ama alacağımız petshop tavşan şu an çok küçük olduğu için büyüyene kadar sadece yemi ve suyu ile beslememi söyledi büyüdükten sonra sebze vs verebileceğimi söyledi

yarengur05

Tavşanın küçükse sebze verme ishal olur eurogold veya quik tavsiye ederim.

SBKart2207

Hmm anladım o zaman siz de buyuyunc sebze verirsiniz

Ela999

Tavşanı alacağım kişi vitakraft önerdi en iyisi olduğunu söyledi tavşan 50 günlük asla sebze verme biraz büyüsün sonra verirsin dedi