Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Acil lütfen cevaplarmısınız

Serem
Serem

782


Merhaba arkadaşlar


Benim iki buçuk aylık kardeşim var birde Scottish Fold erkek kedim var kedimin aşıları tam. Kardeşim olduğu için kedime bahçede bakıyorum ama ilgi gösteriyorum kedime tabi. Kardeşim emekleme döneminde kedimi evde beslesem kardeşime birşey olur mu ?


18 Cevap

winilu
winilu

643


aşıları ve parazitleri tamsa hiç bir şey olmaz :) tırnaklarını kesin düzenli istemeden tutunmak amaçlı zarar vermesin düşük bir ihtimal ama alışma sürecinde başka bir sıkıntı yaşamazsınız :) ayrıca emekleme dönemini beklemenizede gerek yok diye düşünüyorum havalar soğuyor


Serem
Serem

782


Evet. Geriye annemi ikna etmek kalıyor çünkü kardeşimi annemler çok seviyor ve birşey olur diye korkuyor. İnternete okudum gönderdim herkes bakıyor evinde çocuk kedi. Her yere sordum birşey olmaz diyorlar herkes şimdi yazdıklarımı anneme okutucam inşallah işe yarar :) Alışma sürecinde birşey olacağını sanmıyorum annem hamile olmadığını bilmezken benim kedim hissetmiş kardeşimi ama ben tedbir alıcam ilk iki gün kardeşimin küçük kalan kıyafetlerini kedime koklatacam.


Tarcinn
Tarcinn

2701


Bahçede Nasıl bakıyorsunuz anlamadım. Dikkat edin lütfen köpekleri bile çalıyorlar bahçeden, kedinizi de almasınlar :( dediğiniz gibi alıştıra alıştıra yaklaştırın kardeşinize. Aynı odada olduğu zamanlar gözetiminiz altında olsun. Bir sorun çıkmaz inşaallah. Kediniz çocuklara Nasıl davranıyordu önceden gözlemleyebilme şansınız oldu mu? Kaçıyor mu, tırmalıyor mu vs tarzında :)


nildogcat
nildogcat

13580


Eğer kedinizin öncede çocuklara karşı bir negatif hareketi olmadıysa problem olmaz onu da geçtim senin kardeşine beslediğin duyguları anlar ve onunda çocuk olduğunu anlar düzenli tırnak kestirin kedinize.Bence hiçbirşey olmaz.Fakat bazı kediler var mesela benim kedim çok kıskanç ve çocukları hiç sevmiyor yani karakteriyle ilgili aslında.


Serem
Serem

782


Bahçemiz kapalı kimse çalamıyor. Bekçide var bahçenin orda oyüzden bahçeye koyduk


Serem
Serem

782


Geçen hafta kiracımız gelmişti kızıyla kedimi sevmişti yani birşey yapmıyor çocuklara ama eve yabancı birisi geldimi bir yerlere saklanıyor. Ben annemi ikna edemedim ya :( sizce Nasıl ikna edebilirim :( :( kardeşime halan birşey olcak diye korkuyor :(


winilu
winilu

643


Kardeşinize ne olabilir diye korkuyor? hastalıksa eğer aşıları tam bir kediden hiç bir şekilde hastalık bulaşmaz, zarar verebilir diye korkuyorsa eğer kedilerin hisleri çok kuvvetlidir ona zarar gelmicek hiç bir canlıya zarar vermez ama tabi doğaları gereği tırmalama güdüleri vardır tırnaklarını sık sık kesin ve tırmalama tahtasına alıştırın başka da bir korkusu olmamalı, internetten bebeklerle kediler videoları izlettirin, ayrıca evcil hayvanla büyüyen bebekler daha mutlu vicdanlı insanlar olur, örnek vereyim kendimden size, benim kedim 7 yaşında 1 yaşındayken eve gelen 3 cocuk canını yakarak sevmek istediler o günden sonra kedim cocuk sesi duyduğu zaman hemen saklanıyor onlarda korkar yani :) evineze gelen kötü niyetli insanlarıda ayırt edebilirsiniz ki kediler o tür insanların yanına asla çıkmaz ve saklanırlar buda dipnot olsun :) umarım anneniz havalar soğumadan ikna olur ...


Serem
Serem

782


Kıl sorununda korkuyor. Dışarda kedi sevdiğimi görenler anneme diyor yok kıları çok zararlı bilmem ne annem onları dinlemedi. Kedimi aldığımda bile öyle diyenler oldu ben sevdiğim için kedimi annem kaç kere vermekten vazgeçti. Kedim zarar vermez çocuklara ondan annem emin. Ben annemi ikna ederim merak etmeyin kedimi almayı bile düşünmesken 1 haftada aldırdım bunada ikna olur. Zaten annem veterinerimize soracak. Eyer işe yaramasa Nasıl ikna edebilirim bir fikriniz var mı ?


winilu
winilu

643


annenizi bana yönlendirin :D anneniz onları dinlememeye devam etsin aynı şeyi tekrar edip durucam ama aşıları tam bir kedinin tüyleri hiç bir şekilde zararlı değildir ayrıca sizin saçınız kaşınız yada babanızın sakalı kollarındaki kılları hiç dökülmüyor mu onlar ne kadar zarar verebilirse aşısı tam bir kedininki de o kadar zararlıdır.


Serem
Serem

782


Valla operasyona bugünden itibaren başlıyorum :D


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
738 Görüntüleme
18 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor