Eve İşeme Sorunsalı

Tam1cat

Evde 4 kedi var, birbirlerinden nefret ediyorlar fakat şu an için aynı evde yaşamak zorundalar. Tepki olarak yatak ve koltuklara işiyorlar. Veteriner gimcatin anti stres macununu ver demişti fakat 4 ayı geçti bir işe yaramıyor. Bu konu hakkında fikri olan var mı? Bu işeme olayını nasıl çözebilirim ve kedi çişi kokusunu gidermek için neler kullanmıyorsunuz? Sirke ve karbonat işe yaramıyor artık :(

17 CEVAP

FridaDora

Dekorasyon konusu sayılır mı bilmem ama mesela benim kedim tuvaleti kullanırken idrarın bir yere kakayı bir yere yapar(sağ-sol). Tuvaletin durduğu köşe, kabını L şeklinde kapatıyor mesela. Duvarı arkasına alıp yapmayı tercih ediyor hep. Arkasını dönmek yada başka bir kısım yapmak istemiyor. Hatta geçenlerde duvara mesafeli durmak için poposu kabın dışında kalmış kaptan aşağı bırakmış hepsini :D sonra patisiyle kaba koymaya çalışırken yakaladım :))) belki bu tarz birşey olabilir. Bunlar paranoyak hayvanlar kim bilir neler düşünüyorlar, hissediyorlar bizler bilemiyoruz. Vurmaya koklamaya katılmıyorum bu onları teşvik edici olur gibi geliyor. Diğer kedilerle beraber faaliyetler yapmayı deneyin (anaokulu gibi ne güzel :D) herkese yetecek sahip ve oyuncak mama kum olduğunu anlarlar zamanla :) ne güzel, çok mutlu oldum sizin adınıza çok kedili olmak eminim çok güzeldir. :)

Tam1cat

Yardımınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim :)