Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Eve İşeme Sorunsalı

Tam1cat
Tam1cat

11889 Puan

Evde 4 kedi var, birbirlerinden nefret ediyorlar fakat şu an için aynı evde yaşamak zorundalar. Tepki olarak yatak ve koltuklara işiyorlar. Veteriner gimcatin anti stres macununu ver demişti fakat 4 ayı geçti bir işe yaramıyor. Bu konu hakkında fikri olan var mı? Bu işeme olayını nasıl çözebilirim ve kedi çişi kokusunu gidermek için neler kullanmıyorsunuz? Sirke ve karbonat işe yaramıyor artık :(


17 CEVAP

milesay
milesay

1035

Önceki kedimde de eve işeme problemi yaşamıştım ve veterinere anlattımda yaptığı yerlere limon mandalina veya portakal kabuğunu sürüp koklatmamı söylemişti işe de yaramıştı deneyebilirsiniz %100 işe yarayabilir demiyorum ama denemektende zarar gelmez


Tam1cat
Tam1cat

11889

Hayır, 4 kedinin aynı tuvaleti kullanması kedilerden önce benim için sıkıntı olurdu büyük ihtimalle. Kedi sayısından bir fazla kum kutusu, mama ve su kabı, aynı zamanda oyuncak var. Evin farklı köşelerinde tuvalet ve mama kapları duruyor. Balkonlar 7/24 açık orada da iki kum kutusu bulunuyor. Sanırım böyle imkan verilirken işemekte pek de haklı değiller:)


Janetdm
Janetdm

1009

Ben TLC de kedi uzmanını izlemiştim. Kedi çişi kokusunu giderebilecek hiçbir şey yok ama domestoz tek çare. Birde onların özel temizleme ilaçları varmış sanırım onlarla temizleyebilirsiniz. Allah kolaylık versin. Diğerler olay için söyleyebileceğim pek bir şey yok bilmiyorum.


Tam1cat
Tam1cat

11889

Gerçekten denemeye değer, çünkü iyice çaresiz kaldım, teşekkür ederim.
Bu arada domestos tarzı amonyaklı temizleyeciler çiş kokusunu gidermiyor demişlerdi. Sirke öneriyor herkes bir de internette enzimatik temizleyici gördüm ama kullanan var mı, almalı mıyım bilmiyorum. Koltukları ve yatakları yıkatmak için koltuk temizleyicisi çağırdık, o da öyle bi ilaçtan bahsetti ama olur dedikleri yerde yoktu.


stroKeRN
stroKeRN

3189

yada kolanyada dökebilirsiniz işediği yerlere keskin kokusu olduğu için nefret ediyor kediler en azından benim kedim direk kaçıyor tabi arada sırada dökmeniz lazım kokusu geçince yine işeye bilirler


SBKart2207
SBKart2207

114633

Enzimatik temizleyiciyi oraya daha önceden uygulama yapmadan kullanmanız öneriliyor


anjelik123
anjelik123

115210

Ben sirkeli suyla silip üstüne karbonat döküyodum koku falan kalmıyorfu


Tam1cat
Tam1cat

11889

Sirke ile siliyorum ama yine aynı yere yapıyor. 4 kediden 3 tanesi yapıyor bunu şu an sebebi de diğerine olan tepki. Hep onun yattığı yerlere yapıyolar küçük şerefsizler :))


Edaturk
Edaturk

3982

Erkek kedimi kısırlaştırmadan önce evde çiş yapma sorunu yaşadım çişini birkaç yere yaptı trixie markasının enzimatik temizleyicisi ile temizledim 3 ayrı yere yapmıştı 2sinde süper sonuçlar aldım sıfır koku kaldı. Bir tek halıma çok çare olmadı yine de öneririm birkaç tekrardan sonra halımda da işe yarayacağını düşünüyorum her silişimde koku daha da azalıyor.
Tavsiye edebilirim


Zeke
Zeke

117590

Tuvaletleri aynı değildir 4 kedinin herhalde..?
Eğer öyleyse ortalığa işemekte haklılar çünkü


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 272 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25407 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR