Köpeğim Boğazını Temizler Gibi Aksırıyor

Teslam

Köpeğim bugun bırkac kez aksırmakla öksürmek arası üstüste degısık sesler cıkardı. Sankı bogazını temızlemeye calısıyor. Tenıs topu tarzında bır topun ustundekı tuylerı yerken yakaladım fakat kactı ve tuylerı yuttu. Bu sebep olabılır mı acaba. Maması da degıstı bugun belkı de o etken oldu. Lutfen cevap verın

5 CEVAP

princessusi

Öncelikle bu sorununuzu veterinere danışmaktan çekinmeyin. Mutlaka bir veterinere en kısa zamanda götürün. Orada size veterinerler gerekli işlemi yapmanızı önereceklerdir ve gerekli bilgiyi vereceklerdir. Toptaki tüyler de ona alerji yapmış olabilir. Ama bu ihtimalin yüksek olabileceğini sanmıyorum ama siz yinede bunu bir göz önünde bulundurun. Mama konusunda ise benim düşünceme dayalı olarak söylüyorum ki, bence bu en yüksek ihtimal. Maması da ona alerji yapmış olabilir. Ama bazen köpekler boğazını temizleme ihtiyacı duyar. Bunu siz yanlış anlamış olabilirsiniz.

Persaus

benim düşümcem tüylerden dolayı bir sıkıntı olmuş olabilir veteriner hekime gözükmeniz riskli durumu ortadan kaldırır.

Teslam

Cevaplar ıcın tesekkur ederım. Sevgıler

serfedmrbs

Veterimnere götürün tüy kaçmış olabilir

Zuzumm

Kennel-cough(kafes hastalığı) olmuş olabilir. Videolarını çekin ve veterinerinize izletin o daha net cevap vericektir. Benim köpeğimdede vardı bir süre tedavi uyguladışar antibiyotik vs. geçmedi ancak bir süre sonra kendiliğinden geçti.