Kedi Yıkama

catdream_

merhaba 2 bucuk aylık kedimi yıkayabilirmiyim bir sorun olurmu?
uzerinde pire dışkıları var

9 CEVAP

pire dışkısı ilk defa duydum çok pireli kedim oldu
bence yıkamayın kediler yağa falan bulanmadığı sürece asla yıkanmaz o dediğiniz şeyler zamanla dökülür ya da kendi yalayarak temizler

milesay

Islak bezle silin sirke kullanılır mı bezde fikrim yok ama küçük daha zaten kediler de sürekli yıkancak canlılar değil üşütür hasta olur veya korkup travma etkisi gibi bişeyde yaratabilirsiniz

gizemaslan

sirkeyi su ile seyrelterek silebilirsiniz ama baya seyreltmeniz gerekiyor yarı yarıya koymayın suyu ve sirkeyi

Drawhel

Bence ıslak mendil vb şeyler kesinlikle tüylerine degdirmeyin sirke kokusunu da çok sevmiyor kediler bu sefer kendisini yalamayabilir pamuğu sade su ile islatarak hafif hafif silebilirsiniz

catdream_

küçük karabiber tanesi gibi ama derisi temiz tüylerinim üstünde var iç dış parazit olmus bize gelmeden

Drawhel

Ama kesinlikle yıkamayın

Yıkaadan hoşlaassa sizede inada işkence olur, malüm kediler sevmez yıkanmayı. Parazit aşıları yapıldıysa zaten sorun olmaz, size önerim 500lt bir şişeye doluya yakın su koyup üzerine de bir kahve fincanı sirke ilave ederek iki günde bir silmeniz. Hoşlanmayacaktır muhtemelen ama siz silin, tüyleride daha parlak, sağlıklı olur

Anonymus552223

Zamanla o temizler kendini yikamayin

Linsenpai

Sık dişli tarakla tararsanız çoğu gidecektir, o kadar küçük bir kediyi yıkarsanız hasta edebilirsiniz malesef