Kedim İshal Ve Kusuyor

Arkadaşlar geçen hafta kedimi karma 1 aşısı için veterinere götürdüm fakat kilosu yeterli olmadığı için aşısı yapılamamıştı. Veteriner kilo alması gerektiğini söyledi ve multivitamin verdi. Pazar günü tekrar götürdüm kilo almıştı önce kan tahlili yapıldı sonrasında karma aşısını oldu. Öncesinde hafif ishali vardı ama pazartesi günü malt yedirdim ve çok az verdim. Fakat akşamına kedim ishal oldu. Kakasını su gibi yapıyordu ishali o derecedeydi. Gecesinde de kusmaya başladı bir kere felanda değil baya sabaha kadar sürekli kustu artık sadece tükürük gibi safrasını kusuyordu. Veterineri aradım ve normal olabileceğini söyledi eğer su veya mama yediğinde yine kusarsa acil getirmem gerektiğini yabancı cisim yutmuş olabileceğini söyledi kontrol ettim mamasını yedi ama kusması bir daha olmadı. Fakat hala ishali devam ediyor sürekli kumuna gidiyor ve su gibi ishalini yapıyor kan var mı diye kontrol ettim kan yok. Bugün veterinere götürdüm muayene etti Cesamolin ilaç verdi. Siz Cesamolin ilaç kullandınız mı? Kedim için güvenerek kullanmalı mıyım?

3 CEVAP

bbeyzvv

ilacı hiç kullanmadım ama haşlanmış tavuk verebilirsin

Frobi

Bana da veteriner tarafından önerilen. İshal için reflor idi... Kusma yoksa çok acil birşey olduğunu sanmıyorum

Munevver42

Aynen reflr şase aldırdı veterinerm bana da bir de haşlanmış tavuk,patates