Pire :(

CatAndGrape

Merhabalar Ben geçici yuvalık yapıyorum Eve aldığım son candan sonra evim pirelendi Normalde böyle bir sorunum olmamıstı hic Ne yapmalıyım acaba İlaçlama yaptıracağım zaten ama kendim ne yapabilirim?

6 CEVAP

nilayy24

Pireler zaten tutunamayacağı yerlerde bi süre sonra ölürler ama evi dip köşe çok iyi bi şekilde süpürün, koltuk altları yatak altları vs. Sonra sirkeli suyla dip köşe yine silin suyu değiştirin sürekli bi kaç saat içinde öleceklerdir

Nukte

Halıları kaldırın, k-othrine diye bir ilaç var eczanede 25 tl olması gerek alıp evin her köşesine sıkın ama temas etmemeye özen gösterin vücudunuzunda dokunduğu yeri yakar. Bütün kıyafetlerinizi, yorganları çarşafları sıcak suda yıkayın. Halıya da mutlaka ilaç sıkın en çook oradan geçer.

Nukte

K-othrineden sonra zeminlere fazla dokunkayın pireler gezdikçe ölecektir.

GlsmKrpk

Lavanta yağı ve biberiye yağı ve nane yağını pireler sevmezler .Beyaz sirke içine bir kaç damla döküp evinizi silebilirsiniz. Eş zamanlı yatak çarşafları ve koltuklarıda temizlemeniz lazım

CatAndGrape

Cevaplarınız için çok teşekkürler Hepsini uygulayacağım Umarım işe yarar Sirke ile güzelce silip bir iki güne de dediğiniz ilaçla ilaçlayacağım Bu sırada da yatak döşek yorgan ne varsa yıkayacağım Halıları yıkamaya verecegim yarın birde

CatAndGrape

Merhaba Denen her seyi yaptım Evi de ilaçlattım Bana mısın demiyorlar Evden taşınacağım bu gidişle Ne yapabilirim acaba Tükendim resmen