Köpeğim Ve Kedim Kavga Ediyor.

Nukte

1 yaşında kedim var, köpeğim 2,5 aylık. Köpeğim oynamak istiyor ama kedim pati patlatıyor, arada çok nadir tıslıyor..alışmaları için ne yapmam lazım?

2 CEVAP

Ozge00

Direkt tanıştırmak yerine ayri odalarda tutmanız lazım. Köpeğin eşyasini mesela bir oyuncağını yani kokusunun olduğu herhangi bir şeyi kedinin olduğu odaya koyun. Koklasin kokusuna alışsın. Kedi tanıştırirken kafese koyuyorlar ama köpeği koyma şansınız varsa sonra köpeği kafese koyup kedinin olduğu yere koyun. Kedi ona yaklaşıp koklar veya tislar. Birkaç kez bunu tekrar ediyorsunuz. Kedilerde böyle uyguluyoruz ama kopekte de ise yarar diye düşünüyorum. Olmadı internetten videolar var ordan da bakarsınız. Zamanla alışırlar zaten

Nukte

Tam bir ay oldu bugün, başta direk koklaştılar oynadılar ama son zamanlarda kedim kıskançlık yapıyor olsa gerek köpeğimi yanında bile istemiyor. Teşekkürler bakacağım. ❤️