Mama Ölçüsü?

Elifcanay

Merhaba kedilerinize hangi ölçülerde ve öğünlerde mama veriyorsunuz?

6 CEVAP

sekerfare21

Her mamanin olcusu farkli olabiliyor. Mamanin sitesinden ya da arkasindan okumaniz lazim.

Drawhel

Ben sabah 7-8 gibi bı mama veriyorum,öğlen 13-14 bir mama veriyorum, akşam da 20-21 civarında mama veriyorum. Ölçü olarak da 2 buçuk yemek kaşığı kadar diyebilirim, zaten doğduğunda kendisi hepsini yemiyor, yiyebileceği kadarını kendisi ayarlıyor kalan mamayı gidip gelip yiyor.

Aysenmstura

Kilosu fazla olmadığı sürece öğün halinde vermeye gerek yok. İsterseniz 1 yaşından sonra öğüne geçin. Şuan daha yavru zaten.

Drawhel

Doydugunda*

Elifcanay

Benim ki 6 aylık olucak henüz bi düzen getiremedim..

Elifcanay

31inde 6 aylık olacak az önce tarttım 3 kilo 800 gr çıktı.. oburuz sanırım.. vetimde yavruyken önünden mamasını eksik etme dedi şuan hep öyle yapıyorum ama taşındığım yerdeki vetin bilgisi olmadığı için birşey söyleyemedi.