Köpek Beslemek

ynsemree29

Herkese merhabalar çocukluk hayalim olan köpek sahiplenmeyi artık gerçekleştirmek istiyorum ancak bir kaç sorum olacak şuanda apartmanın bahçesinde halihazırda pitbull besleyen bir komşumuz var kulübesinde duruyor genelde bende köpeği bahçeye kulübe yapıp koysam sıkıntı olur mu veyahut terasa mı koyayım terasta güneşten yana sıkıntı yok şemsiye var. Yardımcı olursanız çok sevinirim

4 CEVAP

Azra00

Köpekler sürür hayvanları oldukları için yanında sürekli olarak bir başka köpeğin veya sizin bulunmanız onu mutlu edecektir, gün içerisinde mecbur kalmadıkça 6-7 saatten fazla yalnız bırakmanızı tavsiye etmem. Ayrıca sıklıkla dolaşmaya çıkarılmaları gereken hayvanlar eğer ona yeterince vakit ayırabileceğinizi ve veteriner, mama, eşya masraflarını karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız bir köpek sahiplenmeniz elbette hem köpek için hem de sizin için güzel sonuçlanacaktır.

Azra00

köpeğin boyutuna göre değişir ancak genel anlamda yanınıza almanızı tavsiye ederim. Bahçedeki köpekte eğer agresyon problemi yoksa sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak sahiplenmek istediğiniz köpek eğer bahçede ki köpeğin boyutlarına oranla çok küçükse oyun oynamaları halinde dahi köpeğinize istemsizce zarar gelebilir ama hem iyi anlaşırlar hem de boyutları birbirine yakın olursa onu yalnız bırakabileceğiniz süre uzar, köpeğiniz daha çok yorulur ve köpeklerin enerji atıp yorulmaları mutlu olmalarıyla hemen hemen eşdeğerdir.

ynsemree29

Ama bahçedeki köpek pitbull sıkıntı olur mu ve ben birazcık gezmeyi dolanması seviyorum mesela evden çıkıp 4 5 saat gelmiyorum o sürede köpeği de yanıma alsam köpeğe sıkıntı olur mu yoksa iyi birşey mi

ynsemree29

Büyük ihtimalle golden, labrador böyle tüyleri çok güzel insancıl köpek düşünürüm