Yavru Kedide Kalın Hırıltı?

esrasudan

merhabalar. 2 aylik bir yavru kedim var. kendisinde sert kalın bir hırıltı var sebebi nedir normal mi bir rahatsizligi olabilir mi ?ilk defa bir kedim olduğu icin bir bilgim yokta.

5 CEVAP

Ozge00

Hırıltı derken acaba mutlu olduklarında çıkardıkları sesten mi bahsediyorsunuz? Öyle değilse veteriner görmesi lazım maalesef hastadır.

Kedimiriltisi

Ahahah ilk gün bende şok olmuştum. Mırıldanıyor kediniz, mutlu olduklarında, uyurken, kendilerini sevdirmek istediklerinde bu sesi çıkarırlar. Araba motoru gibi :)

yusufsaygin2

Tam olarak sesi anlayamadığımız için net bir şey söyleyemeyiz. Eğer tabir-i caizse -traktör motoru- gibi bir ses çıkıyorsa bunda bir sorun yok, hatta mutlu olduğunu gösterir. Fakat bu bir horlama, nefes almakta zorluk gibi bir şeyse veteriner hekiminize başvurmanız daha iyi olur.

Ayselgns

Çok tatlısınız :) Karınlarından gelen o ses , guruldama sesi. Uyurken , mutlu olduklarında, güvenli hissettiklerinde bolca duyarsınız.

esrasudan

hayır böyle mutlu olduklarinda değil kedilerde uyurken genelde fark ediyorum karınlarından bir hirilti geliyor ya ondan bahsettim