Tüy Dökme

Gulsahka

merhaba arkadaşlar. dün kedimi taradım baya ve bir poşetin yarısı kadar tüy çıkarttım. ama hala severken bile döküyor. daha önce bu kadar dökmüyordu en azından taradığımda geçiyordu. sizce bu kadar fazla olması neden olabilir? ne yapabilirim?

7 CEVAP

bademthecatt

Mama kaynaklı olabilir Hergün sık sık tarayın

Gulsahka

her gün taramayı düşünüyorum zaten evet. mama da aslında somonlu kısırlaştırılmış kullanıyorum.

bademthecatt

Her gün taradıkça azalıyor kullandığınız mama iyi gelmemiş olabilir

Gulsahka

anladım teşekkür ederim. artık bitince marka değişikliği yaparım. temmuz da kontrolü var veterinere de sorarım olmadı.

Ebra_erdem

Mamadan olabilir,mevsim geçişinden kaynaklida olabilir bu havalarda tüy dökümleri artıyor,eğer vitamin maltlari kullanmiyorsaniz onlardanda almanızı tavsiye ederim belki bi vitamini eksiktir ben kullanıyorum ve kullananların çoğu tüy dökümünü azalttığını düşünüyo

Animalssss

Bu zamanlar kedilerin tüy yenileme zamanı diye biliyorum ben ama arkadaşların dediği gibi mamadan kaynaklıda olabilir

Gulsahka

eğer mevsim geçişi ise kullanabilirim malt. bir tane malt kullanıyorum ben ama o tüy kusuyor sürekli ondan dolayı. tüy dökümü için kullanmıyorum. hangi malt önerirsiniz?