Tuvaletten Korkma Sorunu

poughkeepsie

Kedimi 1 hafta önce kısırlaştırmaya götürdüm, biraz uzak bi yerdi 40 dakika çantada kaldı.

Normalde kapalı tuvalet kullanıyoruz, iyileşme sürecinde tuvaletini açık kullandık. 3 gündür tekrar kapattım tuvaleti. Kapattığım ilk gün hem çişini hem kakasını yaptı. Dün sabahtan gece yarısına kadar hiçbir şey yapmadı, ben de dikkat ettim hep evib köşelerine saklandı falan. Neyse en son halıyı kazmaya çalışıyordu. Ben de tutup tuvalete götürdüm, üstünü açtım. Anında hem çişini hem kakasını yaptı. Bugün de akşam saatlerine kadar işemeyince yine açıp tuvalete götürdüm onu. Girdi ve anında işedi.

Sanırım kedim kapalı tuvaleti taşıma çantasına benzettiği için korkuyor. Malum hava sıcak, açık halde inanılmaz koku oluyor. Onun bu korkusunu nasıl giderebilirim?

3 CEVAP

Ayseenur10

Daha yeni kısırlaştırmışsınız 1 hafta 10 gün açık kullanın bence sonra ara ara kapatıp tepkisine bakarsınız. Zaten yeni yeni atıyordur üstünden o veteriner korkusunu ameliyat halini hiç kapalıya zorlamayın bir süre

Tovarisch

Tuvaletini sık sık temizliyor musunuz? Tuvaleti kokuyorsa o yüzden de kapalıyken girmek istemiyor olabilir ???? Sadece dışkısını ve idrarını atmaktan bahsetmiyorum tuvaleti yıkamak da gerekiyor yüzeyine de siniyo kokusu çünkü

poughkeepsie

@Tovarisch temizlik konusunda sıkıntımız yok korkusunun da ondan olduğunu zannetmiyorum aslında
@Ayseenur10 teşekkür ederim öyle yapayım