Kediler Ve Elma Sirkesi

kedimelsa

İyi akşamlar birkaç araştırma sonucunda elma sirkesinin kedilere iç dış parazitine solunum , böbrek, mide, astım ve daha bir çok hatta nerdeyse tüm herşeye iyi geldiğini öğrendim içme suyuna 2 3 damla kadar elma sirkes damlatmanin aşırı yararlı olacağı ve tararken üzerine elma sirkesi sıkmak veya taragina o şekilde taramanın hem tüy deri sağlığına hemde dış parazitine cok iyi geldiğini öğrendim denedim ve tüylerde baya bı değişim oldu benimkinin tüyleri kuruydu siz elma sirkesi hakkında neler düşünüyorsunuz veya suyuna katan var mı

8 CEVAP

poughkeepsie

Araştırmadım, sadece tahmin yürütüyorum;
Sirke saf tüketildiğinde mideye zararlı. Yani suya vs katılması fark etmiyor, gıda ile tüketilmesi gerekiyormuş. Onların daha hassas olduğunu düşünerek pek iyi bi fikir olduğunu sanmıyorum

Ayrıca kokusundan nefret ediyorlar. Ben eve işediğinde dökmüştüm sirke, oraya yanaşmıyotdu bile. Tüyleri kokarsa kafayı yerler herhalde. Su kokarsa onu da içmezler diye düşünüyorum

Ama dediğim gibi sadece tahmin :D

lwb

çok sık kullanılmamalı diye biliyorum, yani her gün suyuna katıcak kadar. zaten kokusu keskin olduğu için kediler sevmiyor genelde, benimkiler sularında hissettikleri an içmeyi bırakıyorlar taze koyana kadar. onun yerine günlük verdiğim yoğurt ve kefirlerine bi kaç günde bir katıyorum

keplep

Kediden kediye göre değişiyor içmesi bizimki dünden kalan suyu bile içmiyor

kedimelsa

Nasıl içmeyi bırakıyorlar sasrdim şuan ben bir kase su 3 damla sirke damlatiyorum şakır şakır içiyor:D

lwb

benim özellikle büyük kedim biraz seçici, ondan büyük ihtimalle.

bir çok faydası var ama dediğiniz gibi, sadece nerde ne kadar kullanılması gerekildiğini bilmek gerek. mesela şimdi baktım, kuru mama tüketen kedilerin mamasına çay kaşığının 4te 1i kullanılırsa midede sindirime yardımcı olduğunu söylemiş biri.

Nakata

Vallahi bir kere kedimiz pirelendi içme suyuna bende bir iki damla damlatmistim :) sonra bir daha hiç yapmadım fakat bir yaza girerken birde kışa girerken yıkamak istemediğim için elma sirkesi ve papatya suyunu karıştırıp hafif tüylerine sıkarak tariyorum ben bahar temizligi niyetine ve gerçekten çok çok iyi geliyor tüyleri yumuşacık oluyor :) veterinere sormustum bu şekilde nadir yaparsanız iyi gelir ama sık yaparsanız derisinde kuruma yada kepek olur sirke asitli olduğu için demişti :)))

kedimelsa

Ben sprey içersine yarisindan biraz fazla su geri kalanına sirke koydum o şekilde kullanıyorum tüyler baya yumuşak

kedimelsa

Benimkinin suyunun içinde 2 3 damla sirke var çok güzel içiyor ama tüylerine sıktığımda öğürüyor ama cidden çok saglikliymis