Kedilerim Sürekli Kavga Ediyor

silaninannesi

Daha önceki sorumda bahsetmiştim. Anne kedim var. Diğer dişi kedi yavruları istemeyip hırpaladıkça anne kedi fena halde dövmeye başladı. Öyle ki bahçeden içeriye dahi girmesine izin vermiyor. Bugün tüm gün aradım kedimi, bulamadım. En son zorla buldum kucağımda getirdim. Deli gibi acıkmıştı. Anne kediyi gördükçe panikleyip beni tırmalamaya başladı korkusundan. Şimdi her şey daha kötüye gidiyor. İçeriye almak durumunda kaldım kediyi. Merdiven girişinde yatıyor. Fakat herhangi bir dışarıya çıkarma girişiminde bulunduğumuzu hissederse tırnağını vücudumuzun herhangi bir yerine takıp deli gibi miyavlamaya başlıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun. Aklımı kaçıracağım artık !

3 CEVAP

Carathras

Yani burda problem anne kedide değil, sizin diğer dişiyi yavrulara yaklaştırmanız olmuş.
Anne ve yavruları, anneleri artık bakmayı bırakana kadar ayrı bir yerde tutmalıydınız.
Genel olarak dişiler pek anlaşamıyor. Benim evimde 3 tane var, sıkıntılı süreç büyüdükçe birbirlerinin yoluna pek çıkmıyorlar.

Carathras

O zaman yapacak birşeyin yok ama anne bıraktığında yavrular zarar görebilir gözetim altında tutman da fayda var.

silaninannesi

İyi de sokak kedisi bunlar evde durmuyorlar. Ayrı alan oluşturamam. Bahçedeler. Bir süre sonra atlatırlar mı acaba bu kavga olayını