Kedimin Kakası Siyah Renkte

merveylebadem

Yavru 2 aylık kedim yaklaşık 3 haftadır bizde ve kakası böyle koyu kahve siyah gibi çoğunlukla siyah. Normal mi bu durum yoksa veterinere götürmeli miyim bilen var mı? Sizin kedinizin kakası ne renk

8 CEVAP

Filizgeziciix

bizimki de kabız olduğunda öyle oluyor. Kakasını parça parça mı yapıyor ya da sert mi? bilgi verebilirseniz daha net bir şey söyleyebilirim

merveylebadem

Sert parça parça değil günde 2 kez yapıyor kakasını

Filizgeziciix

o zaman maması bağırsaklarına biraz dokunmuş olabilir imkanın varsa değiştir hala devam ederse de veterinere danışabilirsin :)

yusufsaygin2

Paticiğin yaş mama ile arası nasıl?

Carathras

Mama olarak ne kullanıyorsun, ne kadar sıklıkla yaş mama veriyorsun.
Çok sık yaş mama veriyorsan bu olabilir ya da kullandığın kuru mama da ki et kaynağı bunu yapıyor olabilir.
Kedin ishal değilse korkulacak birşey yavru kedi mamaları yağ oranı ve protein oranı oldukça yüksek oluyor...

merveylebadem

Yaş mama 2 kez verdim şimdiye kadar bi daha almadım bir de evde haşlanmış tavuk patates yumurta sarısı vb veriyorum haftada 2 kez falan acaba onlardan mı diye düsünücem ama eve geldiği ilk gün de böyleydi normal diye düşünüyodum. Kuru mama olarak da fitmin kitten kullanıyorum

Carathras

Fitmin iyi bir mama, önerim küçük paketlerde bir kaç Fitmin içeriğine yakın mamayı denemeniz ve etkilerini izlemeniz olur.
Fitmin'e yakın N&D kitten deneyebilirsiniz, içeriğinde tahıl olan mamaları kullanmanızı tavsiye etmem.
Böylelikle konu mama kaynaklı mı yoksa yavru kedi parazit kaynaklı mı öğrenmiş oluruz.
Zaten parazit aşıları yapılınca da düzelir yavrucak.

yusufsaygin2

@merveylebadem, evde verdiğiniz besleyici besinlerin dışında içeriğinde %70-75 su olan yaş mamayı da günaşırı 45-50GR vermeniz iyi olabilir. Aşırı kullanımda dişe ve organlara zararı olduğunu unutmadan kedinize yedirmelisiniz, zira yaş mamayı kestiğim zaman benim kedimde de siyah kaka sorunu boy gösterdi.