Bacağa Atlamak

venniee

Arladaşlar geçen sabah kedim aşırı hırçınlaşıp bacaklarıma atlamıştı. Bunu önceden sormuştum zaten. Geçen sabahtan önce sadece oyun amaçlı atlarken şimdi onun yapmak istediği ama ona zararlı diye yaptırmadığım şeyler için yapmaya başladı. Mesela tezgaha çıkıyor indiriyorum hayır şşt falan diyip hooop tekrar, yine indirimce bu sefer bacaklara saldırıyo. Dünde salonda yakaladım saksının içinde. Normalde asssslaaa tuvaletten başka yere tuvaletini yapmayan kedi tuvaletini yapar pozisyonda saksıda bulunca hemen kumuna götürdüm. Tabiki dellenip ısırdı. Eğer ben tepki verip ayağımı çekersem veya elimle engellersem daha çok tepki veriyo bu sefer bırakmıyo. Ama umrumda değilmiş gibi yaparsam da bi ısırık alıp (dişleri sivri canım acıyo) gidiyor ama 2 sn sonra tekrardan geliyor. Napıcamı şaşırdım yani artık tırsmay ada başladım. Var mı böyle sorun yaşayan nasıl engellemem gerektiğini bilen nolur bir çözüm bulalım:(

8 CEVAP

nilayy24

Benim kedim de aynı. Böyle yaptığında başka bir odaya bırakıp kapısını kapatıp bi süre ilgilenmiyorum hem sakinleşmiş oluyor hem yaptığını anlıyor. Yani üzülüyorum yalnız bıraktığım için ama çok can yakıyor ve saldırgan olsun istemediğim için bunu yapıyorum siz de deneyebilirsiniz

nilayy24

Bizimki de öyle gerçekten ellerimde her gün yeni yaralar oluşuyor ama bi şekilde tutup odasına götürüp koyuyorum yine ısırıp çiziyor ama :(

kedimelsa

Ben gece yatmadan önce tüm bacak el ve kollarıma elma sirkesi sıkıyorum yerinde yatması için veya benim yanımda yatıp ısırmamasi için koklayıp hemen gidiyor veya kolonya sıkın kendinize

venniee

off şu üç ay anlaşılan bacaklara kolonya işe dolaşıcaz

Ben de böyle konu açmıştım, salak salak cevaplar yazanlarla doldu, hatta kedimin beni sevmediği için yaptığını bile yazdı bir iki sivri zekâlı :)) ya en iyisi Veterinerinize sorun. Benimki yavaş yavaş durağanlaşıyor ama birden suratıma atlayıp ısıradabiliyor ummadığın anda. Bacaklar kollar, omuz
sırt çizik hep. Çok yol denedim olmadı, artık yüksek sesle kızıp üstüme atladıkça ittiriyorum, başka türlü anlamıyor ama büyüdükçe de azalmaya başladı saldırganlığı. Kısırlaştırmadan sonra umutluyum birde.

venniee

ya öyle yapmak için kucağıam aldığımda hooo ellerim ısırık içinde. Tırmalama huyu yok ama ısırma...

venniee

off sizinkide küçük galiba... gerçekten aşırı seviyorum ama tırsmaya başladım artık emekekerlrşe

venniee

@Mu ya gerçekten anlamıyorum siz kimsinizde o kedinin davranışını bilebilirsiniz... Mesela bakım benimki ona karşılık verince dahada delleniyor allahın manyağı sessizce acı içind ebekliyorum. Şey olmasın diye hani canımı acıtıp istediği şeye izin vericeğimi düşünmeisn diye canım acımıyomuş gibi yapıp umursamamaya çalışıyorum ama nafileee