Kedim Hapşırıyor :(

elysian

arkadaşlar 40 45 günlük minik bir kedim var gün içinde arada sırada hapşırdığını gördüm kumu parfümlüdür diye kumunu değiştirip parfümsüz kum aldım ama hala hapşırıyor grip vs olduğunu da düşünmüyorum acaba mamasından kaynaklanabilir mi

2 CEVAP

Alpk

Bende de aynı durum var sırf bunun için başlık açacaktım belki çok önemli olmayabilir diye düşündüm ama @Ayselgns bilgi için tesk bir veteriner muayenesine götürmek şart oldu bu gün .

Ayselgns

Bizimde hapşırma problemimiz vardı. Veterinerimiz hapşırma sıklığını sordu. Günde 4 ya da 5 i geçmiyorsa endişelenmeyin. Kullanılan temizlik malzemeleri, kullanılan kozmetik ürünler bile alerjiye sebep olmuş olabilir. Fakat muayene öneririm. Çünkü hapşırmanın yoğun olduğu durumlarda olumsuz başka durumlar ortaya çıkabiliyor. Kısa bir dönem biz de yaşadık.