Kedilere Yaş Mama Ne Kadar Ve Ne Sıklıkta Verilmelidir?

nunnajiina

İlk zamanlar normalden biraz ufak diye istediği şekilde beslenmesine izin verdim. Yani her gün yaş mama yedirdim. Şimdi iyice büyüdü, gayet sağlıklı ve neredeyse günde 100 gr yaş mama yiyor. Sizce bu durum sağlık problemine yol açar mı? Purina'nın felix mamasına bayılıyor, kuru mama olarak da proplan veriyorum. Haliyle yaş mama verken kuru biraz az yeniyor.

32 CEVAP

Mila__kedi

haftada bir veriyorum

blue_hoddle

Haftada en fazla 2 kere verilmeli diye düşünüyorum fazla yaş mama diş taşı oluşumuna yol açıyor. Ve bildiğim kadarıyla ishal yapa biliyor Felix yaş mamasını önermiyorum pek iyi bir mama değil.