Kısır Kediye Yavru Kedi Maması Verilir Mi

Ares87

İyi akşamlar erkek kedim 7 aylık oldu yakın zamanda kısırlaştırıcam ama dün 10 kg lık yavru mama siparişi verdim bir tane de 3 aylık yavrum var şimdi kedimi kısırlaştırınca yavru mamayı vermeye devam etsem sorun olur mu çünkü 10 kg mama siparişi verdim bir an dalgınlıkla yoksa hemen kısır mamaya mı geçmeliyim kısır mamaya geçince beslenmeyi nasıl yapmalıyım çünkü iki kap olmasına rağmen ikisi de iki karışık olarak iki kabı da kullanıyor buna nasıl engel olabilirim

11 CEVAP

Simbat

Yavru kedi mamaları yağ bakımından yüksek değerlere sahip. Kısırlaşan bir kedi de kilo almaya meyilli olduğundan vermeseniz iyi edersiniz.

Ickis

Merhabalar,

Uzmanların önerdikleri şu: yavrular büyüme çağında oldukları için yavru kedi mamaları onlar için çok önemli. Kalori miktarı daha fazla olduğundan kilo almalarına sebep oluyor. Yetişkin kısır kedilerin mamaları ise daha çok bizdeki light gıdalar gibiler. Kalori miktarları daha düşük. Kısır kedilerin metabolizmaları daha farklı bir işleyişe sahip olduklarından aslında iki kedinin de kendine özel olan mamaları yemeleri daha doğru olur. Bence ayrı zamanlarda ve odalarda beslenmelerini sağlayabilirseniz iyi olabilir, çünkü kısırlaştıracağınız kedinin kiloya bağlı sağlık problemleri yaşamasını istemezsiniz. Yavru da light mama ile beslendiğinde gelişimini sağlıklı bir şekilde sürdüremeyebilir. Yabancı bir sitede şöyle bir örnek verilmiş; biz yetişkinler olarak bebek maması yiyor muyuz? ya da bebeklere yetişkin besinlerinden veriyor muyuz? Birebir aynı olmasa da, bizdekine benzer bir mantık var burada da.

Umarım işinize yarar bir cevap olmuştur.

Ebraerdem

Kısır erkek kediler böbrek ve idrar yolları problemlerine yatkın olduklarından dolayı Yavru kedi mamasındaki minareller kanallarında birikebiliyormuş bu yüzden ben erkek kedimi kısırlaştırdıktan iki hafta sonra kısır mamaya geçtim

Anonymus552223

Bitene kadar verin hicbirsey olmaz hemen.

Zeynepalex

Direk yavru maması vermeyin sonuçta kediniz yavru değil, kısır maması alıp karıştırın en azından

Zeke

Çok kilo alır. Bir de erkek kedilerde idrar yollarına kötü etki yapar diye biliyorum.
Bütçeniz yetmiyorsa yapabilirseniz biraz zorlayıp kısır maması da alın onun için. Veya siparişi iptal edip yeniden sipariş verin ama o uğraştırabilir

Ares87

Güncel

Ares87

Hepinize teşekkür ederim

songuladali81

7 aylık kedi daha yavru sayılıyor. Bir süre daha elinizdeki mamayı verebilirsiniz. Benim kedim de
7 ay 15 günlükken operasyon oldu. 9 Şubatta. Bugün 8 ay 2 günlük. Veterinerim elinde kalan mamaları bitir daha sonra yeni mamaya geç .Bir şey olmaz dedi. Benim de elimde 12 kilo mama var.

Mslna01

Hayır yiyemez ikisininde gereksinimleri ayrıdır

songuladali81

Pet Shop sahibi arkadaşım, kısır mama yiyemeyen eski mamaya devam eden kedi sahibi müşterilerinin olduğunu söylüyor.