Arka Patideki Kakalar :(

iidyl

lumik kakasını yaptıktan sonra tüm tuvaletine dağıtıp iyice gömmeden o tuvaletten çıkmıyor :(

2 oldu arka patisine bulaşmış kaka görüyorum ve yalayarak temizlemesini de çok istemiyorum. hem kötü kokuyor hem kendisi de rahatsız oluyor.

sıcak suyla pamuğu ıslatıp siliyorum kahverengi kalıyor kuru olduğu için çıkmıyor. sizce neyle sileyim?

19 CEVAP

ZehraBulutt

Kızın çok titiz, kakasını 10 saat kapatmaya çalışmasından belli zaten. Benim büyük oğlum da bir türlü ikna olmaz kakasının kapandığına uğraşır durur. Seninki küçük olduğu için bulaştırıyor şimdi büyüyünce ishal olmadıkları sürece bulaştırmıyorlar, geçici yani bu durum.

yusufsaygin2

Bildiğim ve gözlemlediğim kadarıyla zaten kediler kakalarını asla yalamaz, her tarafa bulaştırır ama onu temizlemez. Pamuk değil de peçete ile deneyin, kakanın yumuşaması için gerekirse patilerini ılık suya batırın.

Zeke

Bebek olunca tam ayarını tutturamıyorlar sanırım.
Ben de bizimkiler birkaç kez basınca öğretmek için kaka-çiş yaptıklarını gördüğümde başlarında bekliyorum ve bitirince tutup ters çevirip koklayıp kapatmalarını sağlıyorum.
Çünkü yaptıkları yerden kapatmaya çalışıyorlar :D öyle olunca da basıyorlar haliyle..
Sizdeki de öyle bir durumsa bu yaptığımı tavsiye ederim işe yarıyor.

iidyl

pamukla silip peçeteyle kurutuyorum ama patileri çok tüylü olduğu için hem leke kalıyor hem de tırnaklarının olduğu yere giriyor ulaşamıyorum :(

suya batırmak mantıklı sanırım. yapayım devam ederse. bir şekilde engellemem lazım mikrop kapmasını istemiyorum.

teşekkürler.

ZehraBulutt

İdil pati altındaki ve popo çevresindeki tüylerini kısalt, rahat edeceksin.

GlsmKrpk

Benim kedim kumu ile kapatmak isterken çok eşeliyor ve dediğiniz gibi bazen arka patisine bulaştırıyor. İnt sipariş verip 500ml sprey şişeleri aldım. içleri her zaman beyaz sirke ,su, karbonat ve lavanta yağı karışımı ile dolu. Hem patilerini hem tuvalet kabını ve evimi bu karışımla temizliyorum .

iidyl

zehra valla tüylerini kısaltma fikri benim de aklımdan geçiyor 9 haftalık olmasına rağmen aşırı fazla tüylü patilerindeki pembelikleri zor görüyorun o derece maşallah :’)

uyuduğu sırada azıcık kırpasım var ama zarar vermekten korkuyorum. napsam bilemedim valla ya.

mikaelson

yavruyken çok oluyor o patiye kaka bulaşma problemi :( büyüdükçe düzeldi bizde ama tüylerini kısaltarak rahat ettirebilirsiniz belki

iidyl

her çişten kakadan sonra poposunu yalamaktan bir hal oldu hayvancağız valla haklısın. en ufak bir şey kalınca kafayı yiyor manyak gibi yalanıyor ama o da temizleyemiyor :(

en iyisi yarın uyurken çocuk makasıyla bir kırpayım minnakın totoşunu :D

Gamsem

Benimde aynı problemin var yeni dellendi kapatmaya çalıştıkça basıyor bide o ayakla koşturuyor yakalamayım diye sonra peşinden sil dur.benimkide chinchilla cinsi poposunu kısalttım tüyleri daha iyi olur ama pati konusunda kedi şampuanıyla yıkıyorum silmeyle geçicek gibi olmuyor tüylü olduğu için dağılıyor .benimkide 4 aylık olcak ama böyle nezamana kadar sürer bilmiyorum ama inşallah bir an önce biter :) poposunu kırp ayak içinde bence ılık suyla yıka

mervegck06

Ilık su ile temizleyebilirsin benim sıpa da küçükken kakasını kapatırken arka patilerine bulaştırıyordu. Büyüdükçe geçti ben ılık su ve kedi şampuanı ile partilerini yıkıyordum.

iidyl

@mervegck06

bugün başladı ve ikinci defa oldu bizde :(

kakasını yapınca tuvalette aşırı uzun kalıyor tüm kakaları gömene kadar çıkmıyor oradan. çok eşeliyor, bu sırada da gömdükleri ortaya çıkıyor ve üzerine basıyor gözlemlediğim kadarıyla.

patilerini dalinli suya batırıp iyice durulayıp kurutacağım sanırım.

sağ olun.

Simbat

Suya batırmak çok zor olacak sudan kurtulmak için sizi biraz tırmalayabilir(istemeden).
O kısmı tekrar tekrar sabırla silmeye çalışın sanırım başka çözümü yok. Bazen benim kedimde de oluyor, patisini tuttuğumda parmaklarını kendisi açıyor :D
Kedi temizleme spreyleri satılıyor ama ne kadar mantıklıdır almak bilmiyorum.

Ozge00

Ben alıyordum oyle yaptığı zaman hemen. Çoğunlukla zaten kum sesi duyunca hemen bakıyorum tuvalet yapmasında sorun var mi diye, yaptıktan sonra da kontrol ediyorum diskiyi da :D biraz evhamliyim tabi. Kumu biraz daha cok koyarsanız, tüylerini hafif kirparsaniz sorun çözülür gibime geldi

iidyl

@glsmkrpk

ben de suyla seyrekleştirilmiş gül suyuyla temizliyorum yanaklarını gözlerini falan. ama bahsettiğiniz karışımı ilk defa duydum deneyesim geldi :D

sağ olun.