Kedi Tırmalama Tahtası Modeli?

Zeynepulku

Merhaba! Yeni ev eşyaları alacağız o yüzden kedime uygun bir tırmalama tahtası almak istiyorum. Kedim rahat 80-90 cm yerlere uzanabiliyor. Sizce hangi model almalıyım? Hangisi onun fiziksel yapısına daha uygun olur? Su an hali ve kanepe tirmikliyor :''' o yüzden en kolay şekilde alistirabilecegim birşey istiyorum. Şimdi kendi yaptığım kartondan bi tırmalama aleti var onu kullanıyor ama hala eşyaları da tirmaliyor. Nasıl alistirabilirim? 1 yaşında biraz geç kalmış olabilir miyim?

7 CEVAP

Kedimiriltisi

Yatay olması iyi çünkü deviremez, uzun olanı deviriyorlar büyüdükleri zaman

Ares87

Yatay olan daha iyi bence ya da uzun bir tahta olsa o da iyi olur yüksek olması gerekiyormuş tırmalamamasını istediğiniz yere kolonya dökün ben öyle yaptım kolonya döktüğüm yere gitmiyor

sforselin

Tam emin değilim ama uzun olanları öneriyorlar sanki. Kedi nanesi falan gibi şeylerle ilgisini arttırabiliyormuşsunuz büyük kediler için. Benimkini halıyı tırmalamaya başladığında alıp tırmalama tahtasına ya da matına götürüyorum. Orayı tırmaladığında da bazen ödül mamasıyla bazen severek iyi bi şey yaptığını anlatmaya çalışıyorum. Deri koltuklarımız şimdilik sapasağlam duruyor.

Ares87

Benim tarihi küpüm var içinde de tavuskuşu tüyü var küçük kedim küpün üstüne çıkıp tüyleri koparıyordu bende küpün etrafına kolonya döktüm artık zarar vermiyor denemesi bedava

dddkkkks

ben halıyı tırmalıyor diye yatay aldım şimdi üstünde yatıyor sevdi baya dikey olanlara pek ilgisi yok

Zeynepulku

Herkese tesekkur ederimm

Zeynepulku

Evet eğer dik kalırsam uzun alacağım cunkunkefim gerçekten uzun en az 1m olması gerekli diye düşünüyorum. Gerçekten istediği her yeri tirmaliyor kolanyayla çözebilir miyim emin değilim. :(