Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Köpek Depresyonu

Hatcee
Hatcee

172 Puan

Köpeğim 1 haftadır çok mutsuz hiçbir şey yemiyor sürekli uyumak istiyor veterinere götürdük bir sağlık problemi olmadığını psikolojik bir şey olduğunu söylediler onu oynatmak veya bir şeyler yedirmek isteğimde bana hırlayıp saldırıyor hatta, daha önce böyle bir şey yaşayan var mı ?


8 CEVAP

ne zamandır sizinle?
size nereden geldi?
Geldiği şartlar nasıldı?
Travmatik durum yaşadı mı?
Bir anda mı böyle oldu?


Ozge00
Ozge00

19581

Kisirlastirin o zaman. Belki bu nedenledir. Kedilerde bu donem cok yorucu geçer köpeklerde öyle mıdır pek bilmiyorum ama. Yani durduk yere o şekilde davranmaz. Detaylı muayene edildi mi ki? Test falan yapıldı mi? Hastalığı yüzünden de saldırganlasmis olabilir. Yüzeysel muayene ile her hastalık beli olmuyor maalesef. Aklima sadece ikisi geliyor ya kızgınlıktan ya hastalıktan. Psikolojik sorun yapacak kadar bir sey yasadi mi peki?


yaprakonur
yaprakonur

2088

Kızgınlığı yeni geçtiyse sahte gebelik geçirmiş ve bunun bunalımını yaşıyor olabilir.
Peluş oyuncak vermeyi deneyin, bazen onlara annelik yapıyorlar... Ayrıca başka bir veterinere daha danışmanızı öneririm.


cdogali
cdogali

734

Köpek eğiticisine para verilmek istense Google'da köpek eğitmeni diye aratılırdı değil mi? Buraya bir soru sorulmuş, o kadar yardım etmek istiyorlarsa tecrübeli eğitmeniniz girsin cevap versin.


Kısırlaştırma pek çok davranış bozukluğunu önleyen bir sihir değildir. Hırlama ve saldırma problemini pek çok durumda çözmez. Köpeğiniz ile ilgili belli ki bir otorite problemi var, bu da "el bebek gül bebek" yetişmesinden kaynaklanıyor olabilir. Mamasını verirken o kadar kolay elde etmesine müsaade etmeyin. Kaba koyun, elinizi ısırmayacaksa kabın üstünü elinizle, eğer güvenmiyorsanız da bir nesne ile kapatın, ve hiç iletişim kurmadan, sakinleşip teslim olana kadar bekleyin. Hiç iletişim kurmamak önemli, çünkü "yapma" "hayır" vb kelimeler dahi köpeğin enerjisini, istemediğiniz tarafa sürükleyebilir. Sadece sessizce bekleyin. Bir de mücadele etmeyin.


Bu mama yeme ritüeli zaten otorite kurmanızı sağlayacaktır. Artık mamasını siz istediğiniz zaman yiyebildiğini anladığında bir 10 saniye kadar bekletip almasına izin verin. Köpeğiniz size saygı duyar hale geldiğinde, mama vermeden önce muhtelif görevler yaptırın. Bazı komutlar öğretin, get, otur, vs. kadar basit olabilir. Bunları yapsın. Tuvalete çıkartın. Sonra mamasını verin. Mamayı kazanacak hiçbir iş yapmıyorsa bunalıma girmesi normal. Köpekler için hayatın anlamı ekmeğini kazanmaktır. Siz onda hiç iş yaptırmadan ekmeğini verirseniz davranış bozuklukları geliştirmesi çok normal.


Hatcee
Hatcee

172

Doğduğundan beri benimle el bebek gül bebek büyütüldü gayet enerjik sosyal bir köpekti bir anda böyle oldu


Ozge00
Ozge00

19581

Kısır mi acaba


Hatcee
Hatcee

172

Yok hayır kızgınlık dönemi de daha yeni bitti


petokulu
petokulu

414

Sorunlar hakkında tecrübeli olan eğitmenimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 0 516 169 09 99


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 114 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25567 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR