Yavru Kedide Hapşırma

ayseaysudan

merhabalar benim bi yavru kedim var 2 aylık. iki gundur hapsiriyo ve art arda olduğu zamanlar oluyo. onun disinda oynamasinda yemesine bi sıkıntı yok genelde yatagin altina girdiginde toz olduğunda fark ediyorum toz kalktiginda art arda hapsiriyo ya da normal zamanda da hapsirsigi oluyo acaba nedendir veterinere goturmelimiyim?

6 CEVAP

Drawhel

Hapşırması normal, tozlara daha dikkat edin, evi temizleyin sık sık, vet. Götürün yine de tedavi amaçlı, tozdan hapşırması normal ama başka bir şeye alerjiside olabilir

Ozge00

Tozdan dolayı hapşırmak normal. Temizleyin guzelce girdiği yerleri.

Ozge00

Sadece tozlu yere girince öyle yapıyorsa normal ama durduk yere yapıyorsa veterinere götürün lütfen.

Ozge00

Sık sık hapşırma varsa götürün.

ayseaysudan

bi hastalığı yoktur umarim ondan endişelendim.

emrecevik

Benim kedim de 2.5 aylık. Sahiplendiğim kişinin evine 2 gün üst üste gittik. İlk gittiğimizde sorun yoktu ama ikinci gün kediler hapşırıyordu. Sanırım pencere açıktı ve üşüttüler. Aradan 4 gün geçtikten sonra geçmeyince veterinere götürdüm burun tıkanıklığı olmadığını takip etmemi söylediler. 2 gündür hala devam ediyor. Mama yemesi ve hareketliliğinde problem yok. Hapşırma ve göz akıntısı var.

Allerji mi başka birşey mi sürekli düşünüp duruyorum.