Garip Davranışı?

dilaraxx

Kedim son zamanlarda garip bir hareket yapmaya başladı.
Sürekli ayakta olduğum zaman bacağıma yapışıp tutunuyor,koklayıp yalamaya başlıyor,ayağımı çekiyorum patilerini geçiriyor asılıyor,yapmayı bıraktığında ağzı açık kalıyor .Yattığı yere de aynı şeyi yapıyor,örtüyü çekiyorum bıraksın diye,pati atıyor,yapmaya devam ediyor.
Başta sadece koklardı,önemsemedim,şimdi sürekli yapıyor,engelleyemiyorum,şimdi özellikle dışarıdan geldiğimde yapıyor ,anlam veremiyorum da niye yaptığına?

5 CEVAP

Zeynepulku

Kısır mı?

Zeynepulku

Benim kedimde ayağımı koklamayi seviyor yalıyor ayağımın dibine yatıyor sürtunuyor..birşey yapmıyorum ben. Ayni şekilde halıya da yapıyor çoğu zaman halıya yiyecek birşey damladiginda vs yaladığı yerleri sirke veya limonlu su ile silin belki bırakır yalamayı

ZehraBulutt

Dışarıda giydiğiniz giysileri koklaması çok normal, değişik kokular var çünkü üstünde, evde de olsa demek ki üstünüze bir koku sinmiş, onu kokluyor. Bunu benim kedim de yapıyor hatta daha da fenası var, bacağımı tırmalama tahtası gibi kullanıyor, kıyafetlerimi deldi hep :)) Battaniye, örtü gibi şeyleri de seviyorlar, yalama, yoğurma hareketleri yapıyorlar, hatta benimki fittikliyor bile :)

Sudeckmkc

Bizim de ayak ısırma huyumuz vardı ayağımıza bi süre hep kolonya döktük böyle böyle vazgeçti

dilaraxx

Evet kısır