Kedi Ksırlaştırma

Emrsbr

Şu an 5.5 aylık kedimi ne zaman kısırlaştırmalıyım ne zaman kızgınlığı girer

7 CEVAP

Gamzessven

Alışkanlık falan kalmıyor daha kızgınlığa girmeden kısırlaştırmaya karşıyım. Acele etmeyin gelişimini tamamlasın hormonları salgılansın gelişsin. 9ay-1 yaş civarı baslıyorlar kızgınlığa girmeye. İşemeye ya da koku bırakmaya basladığında kısırlastırabilirsiniz. Çoğu iyi veterinerin önerisi 1 yaşını beklemesi gerektiğidir hatta bazıları kızgınlığa girse bile prensip olarak yaşını doldurmadan ameliyat yapmaz. Ben de bu prensiple karsılastığım ve katıldığım için kedim daha önce kızgınlığa girmesine rağmen gelişimini tamamlaması için 1 yaşına gelmesini bekledim. Erkek kedilerde önemli sayılıyor bu durum

Emrsbr

Bu arada kedi erkek

Ebraerdem

Ben Erkek kedimi 9 aylıkken kısırlaştırdım Bence 7-12 aylık arası kısırlaştırılmalı

zeynsudd

Erkek kedilerde bazı alışkanlıklar (koku püskürtme vs) başlamadan kısırlaştırmanızı öneririm ama erkek kedileri genelde 1 yaşını geçince kısırlaştırıyorlar

Emrsbr

Daha öncesinde kızgınlığı girmez mi?

GlsmKrpk

Erkek kedilerin bazıları erişkinliğe geç girer bu yüzden bence en iyi zaman 1 yaş 1.5 yaş arası.
6 ay bana çok erken geliyor kısırlaştırma için . Süt dişleri bile 5. , 6.ayda dökülüp çıkıyorken 6.ayda kısırlaştırmak doğru gelmiyor

zeynepakar47

6-7 aylıkken kısırlaştırmak en iyisi, araştırmalarıma dayanarak söylüyorum. benim kedim henüz 3 aylık, 6,5 aylık olduğunda kısırlaştıracağım