Yavru Köpeğim İçin Tasma Takmam Uygun Mu ?

Liya58

1 ay 5 günlük bir yavru sahiplendim ve onun için tasma takmaya ne zaman başlamalıyım ? Kaç aylıkken takmaya başlamam daha uygun olur ?

6 CEVAP

Ebraerdem

Gezdirme tasmasından bahsediyosanız aşıları bitmeden çıkarırsanız ölümcül virüslere yakalanma ihtimali çok yüksek olucağı için aşılarının bitmesini bekleyin zaten o zamana kadar biraz daha büyümüş olucak

cerenyuksel

Boyun tasmasını ara ara takıp alışmasını sağlayabilirsiniz. Ben 2. Ay sonrasında hafif onun boynunu yormayacak küçük bir tasma taktım alışması için, sonralarda çok zor oluyor

Ben de 35 günlükken almıştım o zamandan beri boynunda esnek hafif ve zilli bir tasma var evde nerede olduğunu direk anlıyorum ve veteriner küçüklükten alışsın ki tasmaya büyüyünce sıkıntı olmasın demişti

sudebarlik

aşıları tamamlanmamışsa tavsiye etmiyorum her ihtimale karşı korumak lazım

sabaoguzz

Geçmiş olsun

senaamavis

GEÇMİŞ OLSUN