Kediye Göğüs Tasması Takmak

Kuzucansu44

6,5 aylık kedime bugün göğüs tasması takmaya çalıştım. Ellerim kan revan içinde bir şekilde taktım ama sürekli ipiyle oynuyor. Kendini yere atıyor ve sürekli çiziyor. Yani tabiki bir anda alışamaz ama hiç yürümüyor ki. Benim diğer kedilerim hiç böyle tepki vermemişti, hemen alışmıştı. Bu yüzden ne yapacağımı bilemedim? En kolay yoldan nasıl sevmesini sağlayabilirim?

3 CEVAP

CatMarsi

Tasmayı uyurken takın, tasmanın ucunu kapı koluna bağlayın bir süre kalsın, ipin yukarıda olmasına alışsın. Daha sonra odanın bir kaç yerine ödül maması koyun kediyi oraya götürmeye çalışın.Bir süre sonra alışıyor, çıkarmaya çalışmıyor ipe saldırmıyor. Sokağa çıkardığınızda ilgisi başka yerlere kayıyor ve tasma hiç aklına gelmiyor,evde yaptığı hareketleri yapmıyorlar.en azından benim ki öyleydi :)

hdilanu

Dışarıya çıkmıyorsanız evde ne gerek var o tasmayı takmaya? Normal boyun tasması takmak dahi zararlı. Ha dışarı çıkmak için takıyorsanız o başka tabii ama evde gerek yok tasmaya masmaya

Kuzucansu44

Tabikide evde takmayacağım. Dışarıya çıkaracağım ama önce alışmasını istiyorum. Bu yüzden ilk evde denedim.