Flagyl Şurup

dilaraxx

Veterinerim bugün kedimin ağız kokusu için şurup verdi yanına da enjektör.Koku azalana kadar 1 cc ver dedi birde.
Ama ne kadar uğraşırsam uğraşayım vermek için ağzını açtığı anda sıkıyorum bu defa tükürüyor,nasıl vereceğimi şaşırdım,tükürdüğü için ne kadarını yuttu ,ne kadar etki eder onu da bilemiyorum.Elimde gördüğü an fırlayıp kaçıyor.Tamam öyle bayıla bayıla içmeyeceğini biliyorum da ,tükürmesin ve acılığı azalsın diye sulandırayım mı ne yapayım bilemedim?

10 CEVAP

Zeke

Sulandırmayın. Hiçbir ilacı sulandırmayın. Zehirlenebilir veya etkisini yitirir. Her türlü zararlı.

Ya arkadaşların dediği gibi yaş mamaya karıştırın ya da şırıngayla ağız kenarından sıkın. Mutlaka tekniği vardır, 2 kişi bir olup kolayca içirebilirsiniz diye düşünüyorum

Ayseenur10

Yaş mamaya karıştırıp verebilirsiniz birde uyku sırasında sakinken ödül maması koklatıp o sırada içirmeyide deneyebilirsiniz

Ayseenur10

Umarım işe yarar

Sedayksl

Bizede geçen gün verdi vet aynı şurunu ve kedimizde kaçtı elimi çizdi içirmeye çalışırken çareyi havluyla kediyi kucaklayıp tutmakta ve birimizin şırıngayla içirmesiyle çözdük ve mamaya karıştırmayın bence o kokudan dolayı yemez bende vet sordum başka nasıl verebilirim diye maalesef yok dedi yolu

lwb

ağız kenarından boğazına doğru yavaş yavaş sıkarsanız tüküremez, içer

Sedayksl

Aynen yandan içirin boğazına da kaçmaz , kokusundan anlıyor kaçıyor ama deneyin bakalım

dilaraxx

evet bende sağlıklı olmayacağını farkettim ağız kenarından sıkıp içirmeye çalışacağım

ka06

Öncelikle biri kediyi tutacak ister çarşafa sarin ister tutun bir kişi de şırınga ile boğazına iyice sokarak ilacı sıkıp ağzını kapatacak yutana kadar boğazına masaj yapacak ağzını açmayacak. Başka yolu yok üzgünüm ki

dilaraxx

Yaş mamada kokusunu alır yemez diye düşünüyorum ,ama uyku sırasında deneyelim birde

dilaraxx

ya bende çarşafa sarıp içirmeye çalıştım da tükürdü çoğunu birde sulandırsam veya mamaya karıştırırsam etkisi azalır diye düşünüyorum ,bakalım bir şekilde içireceğiz.