Kedimin Dişini Fırçalamalı Mıyım???

Arkadaşlar kedinin dişini fırçalamalı mıyım gerek var mı?

7 CEVAP

yusufsaygin2

Fırçalama dışında bazı ödül mamaları var; bknz: Gimcat Denta Tabs. Tabii ki fırçalamak daha güvenli ve doğru geliyor.

SerkanO

Bu diş fırçalama derdi bende de var, maalesef hiç fırçalayamadım. Bu saatten sonra alıştırmak daha da zor.

ka06

Kesinlikle gerek var hem ağız kokusu için hemde dişlerin çürümemesi için zor da olsa fırçalayın yaş ilerleyince daha kötü oluyor dişleri fircalanmazsa

selinsen_92

Yaş mama kullananlar özellikle fırçalamalıyız ben yaş mamaya başladıktan bir süre sonra sararma gördüm gerçekten normalde dişleri bembeyazdı. Erken müdahale ettim eski haline döndü bunu fircalamaya borcluyum önemsemesem çürüyebilirdi diye düşünüyorum

Sehrazat

Ne sıklıkla fırçalamalı peki Ve fırçalama dışında bir alternatif yok mu

Ozge00

Veterinere danışın. Yanlış fırçalama yaparsanız dişlerine zarar verirsiniz daha çok. Diş etleri sorunlu ise fırçalama doğru değil. O sorun çözuldukten sonra başlanır ancak. İnternette de birkaç veteriner video atmış Youtube'da var bakarsanız daha iyi olur.

Mertozsuren

her gece banyoda üçümüz fırçalanıyoruz dnmfndnfd orijin biftek aromalı kedi köpek diş macunu kullanıyorum ben ne kadar sağlıklı bilemiyorum boyutu normal diş macunları kadar fiyatı da 35 tl ondan deneyebilirsiniz